Technik / výzkumný pracovník
O pozici
Pracovní nabídka
Výzkumný ústav stavebních hmot, a.s. se zaměřuje na základní a aplikovaný výzkum a vývoj a inovace v oboru anorganických stavebních hmot a výrobků, zkušebnictví v akreditovaných a specializovaných laboratořích, návrhy a výrobu speciálních laboratorních pomůcek a zařízení. Specializuje se na vývoj stavebních hmot šetřících životní prostředí, ekologické zpracování průmyslových odpadních materiálů, vývoj pokročilých kompozitních materiálů a bezodpadových technologií.
V týmu Technologické laboratoře se nám uvolnila pozice Technika / výzkumného pracovníka, který je absolventem technického, stavebního, strojního nebo příbuzného oboru, nebojí se manuální práce, ale je zároveň zručný a pečlivý.
Cílem této role je testování v laboratořích a příprava zkušebních těles.
Daná pozice obnáší především:
- přípravu a realizaci testů v dynamické laboratoři (včetně práce s Osciloskopem nebo podobnou elektronikou)
- provádění činností v technologické laboratoři se zaměřením na testování a vyhodnocení vlastností stavebních surovin, materiálů a prvků
- provádění výroby, přípravy a úpravy zkušebních těles, prvků a surovin (Praxe v tomto oboru je výhodou, nikoliv podmínkou, vše naučíme)
Tým skvěle doplní někdo, kdo:
- má středoškolské vzdělání zakončené maturitní zkouškou nebo vysokoškolské vzdělání v technickém, stavebním, strojním nebo příbuzném oboru
- má základní technické myšlení, manuální zručnost, fyzickou zdatnost a nebojí se, že se při práci může i ušpinit
- má základní znalost práce s Excelem, Wordem, Outlookem
V dané roli se najde člověk, který:
- má smysl pro spolupráci a schopnost přemýšlet v kontextu celé firmy
- má zodpovědný přístup, je systematický a samostatný při řešení úkolů
- je proaktivní a má zájem se dál rozvíjet, má organizační schopnosti
Můžeme Vám nabídnout:
- přátelské prostředí v mladém kolektivu
- pracovní smlouvu na 1 rok, poté možnost na dobu neurčitou
- pružnou pracovní dobu
- 5 týdnů dovolené + 3 sick days
- pracoviště Brno-Komárov, 15 minut od centra Brna v dosahu MHD
- zaškolení (zajištění překryvu)
Součástí spolupráce jsou zaměstnanecké benefity:
- příspěvek na stravování
- firemní jazykové kurzy angličtiny a němčiny
- příspěvek na volnočasové aktivity (MultiSport nebo Flexi karta)
- firemní teambuildingové akce
Předpokládaný nástup ihned. Úvazek: 100 %
Výzkumný ústav stavebních hmot, a. s. se zaměřuje na základní a aplikovaný výzkum a vývoj, zkušebnictví v akreditovaných a specializovaných laboratořích, návrhy a výrobu speciálních laboratorních pomůcek a zařízení. V oblasti stavebních hmot se specializujeme na anorganické pojivové materiály (vápno, cement a jiné pojivové materiály), lehké betony (pórobeton, pěnobeton, mezerovitý beton), umělé kamenivo (vyráběné za studena, spékáním, hydrotermálně vytvrzované), betonové směsi a cementové kompozity pro speciální účely, vysokohodnotné betony. Vyvíjíme nové výrobní technologie přinášející nové způsoby využití v oblasti designu. V oblasti bezpečnosti se specializujeme na inovace při ochraně měkkých cílů a klíčové infrastruktury, jedná se především o kompozitní materiály a pokročilé materiály pro balistickou a protivýbuchovou ochranu, speciální povrchovou úpravu. Zabýváme se rozvojem metodik a postupů hodnocení napadení budov biologickými činiteli a dalších vlivů souvisejících s užíváním objektů včetně zvyšování odolnosti a udržitelnosti materiálů a konstrukcí. Při výzkumu aktivně spolupracujeme s vysokými školami a dalšími výzkumnými centry.
Výzkumný ústav stavebních hmot je odborným garantem a organizátorem mezinárodní konference ICBMPT – International Conference on Building Materials, Products and Technologies, seminář Kvalita cementu, který vytváří příležitost pro setkávání odborníků, zástupců všech výrobců cementu z České republiky i Slovenské republiky a slouží k výměně aktuálních poznatků mezi výzkumem a praxí v oboru výroby cementu. Další odbornou akcí je Vápenický seminář, který oslovuje odborníky a manažery v oblasti řízení jakosti, technologie a vedoucí laboratoří českých a slovenských vápenek a výrobců vápencových produktů. Cílem semináře je poskytnout prostor pro aktivní výměnu zkušeností mezi průmyslem a výzkumem, zejména v oblasti výroby vápna, zpracování a těžby vápence.
V rámci výzkumných projektů z aplikační sféry vznikají produkty, u nichž se snažíme o jejich aplikaci a transfer do výroby. V minulosti to byly laboratorní analytická síta, speciální žlaby pro vedení kabelů vysokého napětí v tunelech, výrobky ze sklovláknobetonu, protivýbuchové koše, zámečnické konstrukce atd.