Vedoucí odboru archeologie

Jméno/Firma
Národní památkový ústav
Pracoviště
Liliová 219/5, Praha
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Požadované jazyky
Angličtina, Čeština
Profese
Státní zaměstnanci
Vytvořeno
23. 9. 2024

Pracovní nabídka

Pracovní náplň:

Samostatná práce v oblasti:

- řízení odboru archeologie;
- rozvoje odboru a jeho činností v návaznosti na potřeby NPÚ a jeho statutární činnost;
- agend spojených s poznáním, péčí a správou hmotného kulturního dědictví, zejména v oblasti archeologie, a jejich rozvíjení v návaznosti na celospolečenské výzvy;
- vědy a výzkumu v oblasti archeologie.

Požadujeme:

- ukončené vysokoškolské vzdělání magisterského stupně v oboru archeologie (ukončené Ph.D. studium v oboru vítáno);
- praxi v oboru min. 6 let;
- praxi na vedoucí pozici v trvání min. 3 roky;
- velmi dobrou znalost českého jazyka slovem i písmem;
- aktivní znalost minimálně jednoho světového jazyka slovem i písmem;
- dobrou znalost práce na PC vč. programů a oborových informačních systémů využívaných v archeologické praxi;
- orientaci v oblasti památkové péče a ochrany archeologického dědictví v národním i mezinárodním kontextu, včetně dobré znalosti platné legislativy;
- znalost právních předpisů v oblasti správy a péče o sbírky muzejní povahy;
- schopnost pracovat v úzkém týmu vedoucích pracovníků jiných oborů památkové péče;
- publikační činnost v oboru;
- zodpovědnost, samostatnost, systematický přístup a komunikační schopnost;
- časovou flexibilitu;
- zahraniční oborovou zkušenost, která je výhodou;
- trestní bezúhonnost;
- řidičský průkaz skupiny B – aktivní řidič.

Nabízíme:

- kvalifikovanou práci v příspěvkové organizaci Ministerstva kultury ČR;
- plný pracovní úvazek;
- pracoviště v centru Prahy;
- stabilitu státní příspěvkové organizace;
- možnost spolupráce s odbornými pracovišti a předními odborníky v oblasti památkové péče a ochrany kulturního dědictví;
- zaměstnanecké benefity: 5 týdnů dovolené, pružnou pracovní dobu, příspěvek na stravování, služební telefon a výhodné tarify pro rodinné příslušníky, 3 dny indispozičního volna, volné vstupy na památkové objekty ve správě NPÚ i pro rodinné příslušníky, volné nebo zvýhodněné vstupy do objektů dalších příspěvkových organizací MK.

Platové zařazení:

- platová třída 13 dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., příplatek za vedení, osobní ohodnocení dle pracovních výsledků

Nástup možný od 1. 1. 2025, nebo dle domluvy

V případě zájmu o nabízenou pracovní pozici zašlete/doručte v zalepené obálce písemnou přihlášku do VŘ se všemi požadovanými doklady nejpozději do 23.10.2024 na adresu:

generální ředitelství

Valdštejnské náměstí 162/3

118 01 Praha 1 – Malá Strana

Obálku označte:

NEOTVÍRAT: „Výběrové řízení na pozici vedoucí odboru archeologie GnŘ.“

Povinný obsah přihlášky:

- motivační dopis v délce jedné strany formátu A4;

- strukturovaný profesní životopis v českém jazyce s kontakty na osoby, které mohou být osloveny s požadavkem na poskytnutí referencí;

- úvahu na téma „Strategie rozvoje a řízení odboru archeologie GnŘ“, max. o počtu tří stran formátu A4;

- ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání;

- doložení občanské bezúhonnosti výpisem z rejstříku trestů ne starším tři měsíců;

- čestné prohlášení o činnosti uchazeče konané v období 25. 2. 1948 - 17. 11. 1989, a to v souladu s ustanovením § 4 odst. 3 zák. č. 451/1991Sb., ve znění pozdějších předpisů a doložení písemného osvědčení (případně doklad o podání žádosti o toto osvědčení) – nevztahuje se na uchazeče s datem narození po 1. 12. 1971.

- reference

Upozorňujeme:

Druhé kolo výběrového řízení proběhne formou osobního pohovoru s uchazeči, o termínu konání budou účastníci včas informováni.

Kontaktní osoba: Bc. Ingeborg Korejsová