Vedoucí hospodářské správy

Jméno/Firma
Ústav analytické chemie AV ČR,v. v. i.
Pracoviště
Veveří 967/97, Brno
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Požadované jazyky
Angličtina
Profese
Finance a ekonomika
Vytvořeno
23. 9. 2024

Ústav analytické chemie AV ČR, v. v. i., hledá vhodného kandidáta/kandidátku na pozici vedoucí hospodářské správy. Oddělení hospodářské správy zajišťuje komplexní podporu vedení ústavu a jednotlivým vědeckým týmům v oblasti administrativní, ekonomické a technické.

Náplň práce:

- Koordinace činností oddělení hospodářské správy v oblasti ekonomické, personální a technické, včetně operativní a metodické spolupráce s odbornými odděleními Kanceláře akademie věd AV ČR

- Zabezpečení specializované odborné činnosti v oblasti majetkové, majetkoprávní s aplikací příslušných právních předpisů v praxi včetně jednání na úřadech

- Zajištění přípravy a realizace zadávání veřejných zakázek a výběrových řízení

- Zajišťování manažersko-ekonomické agendy organizace včetně ekonomických rozborů a kontrolní činnosti

- Zajištění fungování vnitřního kontrolního systému, zpracování žádostí o dotace, vyhodnocení hospodaření pro zřizovatele a poskytovatele dotací, včetně průběžných

a závěrečných zpráv

- Tvorba a aktualizace vnitřních předpisů a interních směrnic

- Spolupráce s řešiteli grantů/projektů

- Vedení týmu lidí na úseku ekonomickém, personálním a technickém

Požadujeme:

- VŠ vzdělání v oboru ekonomickém/technickém/management/právo

- Znalost zákona o v. v. i, zákona o rozpočtových pravidlech, zákona o zadávaní veřejných zakázek, zákona o registraci smluv apod.

- Orientace v účetní a daňové legislativě a personální agendě

- Znalost prostředí v. v. i. nebo VŠ výhodou

- Organizační, komunikační a koordinační schopnosti

- Odpovědnost, samostatnost

- Aktivní znalost anglického jazyka výhodou

- Pokročilá znalost práce na PC – MS Office, znalost práce v ekonomických informačních systémech

- Zkušenost s vedením kolektivu

- Praxe v oboru nejméně 5 let

Nabízíme:

- Pracovní smlouvu na dobu určitou 1 rok, po uplynutí možnost sjednání na dobu neurčitou

- Práci na plný úvazek

- Stabilní zázemí veřejné výzkumné instituce, zajímavou práci v tvůrčím akademickém prostředí

- Příležitostně možnost práce na dálku

- 5 týdnů dovolené

- Příspěvek na stravu a na produkty spoření na stáří

- Pracoviště v centru Brna s možností parkování

- Možnost dalšího profesního vzdělávání včetně jazykových kurzů

Předpokládaný nástup: nástup možný ihned po ukončení výběrového řízení nebo dle dohody

Uzávěrka přihlášek: 20. 10. 2024

V případě zájmu nám zašlete Váš profesní životopis spolu s motivačním dopisem.

Vybraní kandidáti a kandidátky budou na základě vyhodnocení zaslaných materiálů pozváni k osobnímu pohovoru.

UIACH AV ČR, v. v. i., si vyhrazuje právo pozvat k pohovoru pouze vybrané kandidáty/kandidátky i právo žádného z kandidátů/kandidátek nevybrat.