LABORANT/ KA

Jméno/Firma
Fyziologický ústav AV ČR, v.v.i.
Pracoviště
Vídeňská 1083, Praha
Úvazek
Zkrácený
Požadované vzdělání
Bez maturity
Požadované jazyky
Angličtina
Profese
Věda, výzkum
Vytvořeno
24. 9. 2024

Nová laboratoř Cholinergní signalizace na Fyziologickém ústavu AV ČR, v. v. i., hledá vhodné kandidáty na pozici:

Laborant/ka

Vybraný kandidát/ka bude primárně zodpovědný/á za chov a rutinní genotypizaci genetických myších modelů. Pozice je otevřená i pro studenty, avšak vyžaduje každodenní přítomnost v laboratoři od pondělí do pátku. Jedná se o úvazek 0,5.

Náplň práce zahrnuje zejména:
· Práci s laboratorními myšmi: vedení záznamů o křížení a množení, monitoring chovných klecí, odstavy mláďat a odebírání vzorků na genotypizaci.
· Izolaci DNA a genotypizaci myších linií pomocí PCR/ELFO.
· Pomoc s behaviorálním testováním myší v automatizovaných operantních a touchscreen boxech.
· Další rutinní úkoly v laboratoři a jednoduché administrativní úkoly.

Požadavky:
· SŠ/VŠ vzdělání přírodovědného nebo příbuzného směru.
· Schopnost aktivní komunikace s členy laboratoře v češtině a angličtině, účast na laboratorních setkáních.
· Pečlivost a důslednost při práci.
· Schopnost samostatné práce a aktivní zájem o dění v laboratoři.
· Zkušenost s prací s laboratorními zvířaty není nutná, ale je výhodou.
· Platné osvědčení o způsobilosti k práci se zvířaty je rovněž výhodou.

Nabízíme:
· Poloviční úvazek s flexibilní pracovní dobou a kompetitivním finančním ohodnocením.
· Smysluplná práce v přátelském prostředí.
· Stabilní zázemí veřejné výzkumné instituce a zajímavá práce v tvůrčím akademickém prostředí.
· 5 týdnů dovolené + 1 týden dodatkové dovolené + 3 dny zdravotního volna.
· Stravenkový paušál ve výši 100 Kč za každý odpracovaný den.
· Možnost využití areálové školky.
· Parkování u areálu, kolárna a dobrá dostupnost veřejné dopravy.
· Pracovní smlouva na dobu určitou se zkušební dobou a možností prodloužení.

Nástup: ihned nebo dohodou

Kontaktní osoba: Kateřina Rozsypalová