Náměstek / náměstkyně ředitele státního podniku pro informační technologie

Jméno/Firma
DIAMO, státní podnik
Pracoviště
Máchova 201, Stráž pod Ralskem
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Požadované jazyky
Angličtina
Profese
Informatika a IT služby
Vytvořeno
24. 9. 2024

Na pozici náměstka / náměstkyně ředitele státního podniku pro informační technologie hledáme člověka s manažerskými dovednostmi i technickými znalostmi z oblasti IT, který má zkušenosti s implementací inovativních technologických řešení.

Jedním z hlavních úkolů v první fázi bude zpracování dlouhodobé koncepce rozvoje IT ve s. p. DIAMO, revize a dokončení rozpracovaných IT projektů ve státním podniku, dokončení procesu certifikace systému řízení bezpečnosti informací dle ISO/IEC 27001, pořízení privátního cloudu PAAS a migrace systému SAP do SAP S/4HANA,

Od týmu IT očekáváme, že bude svým přístupem podněcovat procesní zlepšování, chránit hodnoty podniku a státu a pomáhat s transformací podniku do moderně řízené společnosti.

Požadované vzdělání: vysokoškolské v IT oboru

Další požadavky:

  • 5 let praxe na obdobné vedoucí pozici;
  • schopnost vést a motivovat tým;
  • výborné organizační, komunikační a prezentační dovednosti;
  • analytické a inovativní myšlení, schopnost řešit komplexní problémy;
  • flexibilita, kreativita, vysoké pracovní nasazení;
  • praktická znalost aktuálních technologií a trendů v IT oblasti, zkušenosti s implementací nových systémů a technologií;
  • znalost problematiky kybernetické bezpečnosti;
  • znalost AJ alespoň v úrovni B2;
  • znalost MS Office;
  • státní občanství ČR;
  • ŘP sk. B a ochota příležitostně cestovat zejména v rámci České republiky (po odštěpných závodech)

Pracovní náplň:

  • vedení a manažerské řízení týmu úseku pro informační technologie;
  • řízení, plánování, koordinace a kontrola činností a projektů státního podniku v oblasti informačních systémů, kybernetické bezpečnosti, sítí a telekomunikací dle potřeb státního podniku DIAMO a v souladu s platnou legislativou;
  • implementace inovativních technologických řešení s cílem optimalizace, automatizace a digitalizace procesů v souladu s potřebami státního podniku DIAMO;
  • navržení a implementace IT strategie v souladu s dlouhodobou koncepcí rozvoje státního podniku;
  • správa, údržba a rozvoj IT systémů, infrastruktury a průmyslových řídicích systémů;
  • zajištění podpory uživatelů, řešení technických problémů a zajištění kontinuálního vzdělávání a školení zaměstnanců v oblasti IT dle potřeb státního podniku;
  • spolupráce s dodavateli IT služeb a technologií, vyjednávání smluv a zajištění dodávek v souladu s potřebami státního podniku;
  • postupná digitalizace agend dle IT strategie;
  • zajištění kybernetické bezpečnosti, implementace a dodržování bezpečnostních politik a standardů, prevence a řešení bezpečnostních incidentů;
  • efektivní rozvíjení profesionálních vztahů na úrovni zaměstnanců a partnerů;
  • spolupráce na projektech v rámci celého státního podniku

Výčet dokladů, které zájemce připojí k přihlášce:

  • životopis, ve kterém budu uvedeny údaje o dosavadních zaměstnáních a odborných znalostech a dovednostech;
  • motivační dopis;
  • ověřená kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání;
  • originál výpisu z evidence Rejstříku strestů ne starší než 3 měsíce (bez záznamu);
  • osvědčení podle zákona č. 451/1994 Sb., ve znění pozdějších předpisů;
  • čestné prohlášení o způsobilosti k výkonu funkce ve smyslu § 152 odst. 2 a § 153 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších předpisů, o splnění podmínek ve smyslu § 6 a § 8 zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání, ve znění pozdějších předpisů;
  • kopie dalších dokladů uváděných v životopise;
  • písemný souhlas se zpracováním, uchováním a poskytnutím osobních údajů třetím osobám za účelem výběrového řízení.

Nabízíme:

• odpovídající mzdové ohodnocení;
• zázemí stabilního českého podniku;
• zajímavé zaměstnání v oboru;
• pružnou/pevnou pracovní dobu;
• nadstandardní zaměstnanecké benefity (dle platné kolektivní smlouvy a zásad FKSP):

  • vozidlo k soukromým účelů,
  • 6 týdnů dovolené,
  • čtvrtletní a roční prémie,
  • home office,
  • mimořádná roční odměna,
  • příspěvek na stravování,
  • příspěvek na rekreaci,
  • odměny při pracovních a životních výročích,
  • příspěvek na penzijní připojištění nebo životní pojištění,
  • dlouhodobý investiční produkt;

• pracovní poměr založený jmenováním podle ustanovení § 33 odst. 3 a 4 zákoníku práce.

Nástup: ihned, příp. dle dohody

Termín pro podání nabídky: do 7. října 2024

V případě zájmu o pracovní nabídku zašlete životopis s motivačním dopisem a výše uvedenými přílohami na níže uvedenou adresu.
Nepředloží-li zájemce ke dni uzávěrky přihlášek negativní osvědčení podle zákona č. 451/1991 Sb., ve znění pozdějších předpisů, nebude tato skutečnost mít vliv na jeho zařazení do výběrového řízení. V takovém případě je však zájemce povinen negativní osvědčení předložit neprodleně po jeho získání, nejpozději však v okamžiku, kdy mu bude oznámeno, že byl vybrán jako vítězný uchazeč.