Electronics Design Engineer senior

Jméno/Firma
TESCAN GROUP, a.s.
Pracoviště
Libušina třída 816/1, Brno
Požadované vzdělání
Bez maturity
Požadované jazyky
Angličtina, Čeština
Profese
Technika, elektrotechnika a energetika
Vytvořeno
24. 9. 2024

Do oddělení vývoje elektroniky pro SEM hledáme nového kolegu/novou kolegyni. Na pozici Senior Electronics Design Engineer budete navrhovat elektronické obvody do elektronového mikroskopu. Budete spolupracovat s kolegy elektroniky, konstruktéry, programátory a dalšími profesemi nejenom technického zaměření. Čeká vás tým šesti kolegů, kteří elektronikou a našimi mikroskopy doslova žijí.

Pozice je vhodná pro zkušené návrháře elektroniky, kteří mají chuť uplatnit své znalosti a zkušenosti a nahlédnout do specifik elektronové mikroskopie.

Co vás čeká v TESCANu?

  • Samostatná práce na změnách existujících elektronických bloků a vývoj zcela nových řešení, především řízených napájecích zdrojů a měřicích karet.
  • Budete pracovat v CADu pro návrh elektronických schémat, případně také layoutu DPS, pomocí software budete simulovat chování obvodů, teoreticky výpočtem i prakticky měřením ověřovat funkčnost, dosažené parametry a spolehlivost vašich návrhů. Takto ověřenou elektroniku poté pomůžete zavést do sériové výroby.
  • Budete spolupracovat s dalšími elektroniky, konstruktéry, programátory procesorů, hradlových polí a uživatelského software, s fyziky, výrobními technology a dalšími specialisty. Budete se s nimi radit o svých řešeních a dávat náměty k těm jejich, aby dohromady vše vytvořilo ten nejlepší výsledek.
  • Svou práci budete dostatečně dokumentovat pro potřeby sériové výroby a produktových certifikací, ale také pro spolupráci a porozumění s kolegy.

Jak si vás představujeme?

  • SŠ/VŠ technického směru se zaměřením na elektroniku.
  • Několikaletá zkušenost s navrhováním elektroniky pro sériovou výrobu.
  • Zkušenost s ověřováním návrhu elektroniky, a to teoreticky (výpočtem) a prakticky (měřením).
  • Znalost problematiky EMC a její implementace do návrhu elektroniky.
  • Schopnost spolupracovat s kolegy v týmu v českém jazyce.
  • Schopnost organizovat si práci, rozpadat velké úkoly na menší, prioritizovat je, hlídat si čas a kvalitu své práce.
  • Znalost angličtiny na úrovni aspoň pro ústní i písemnou komunikaci na technická témata, jako je porozumění datasheetům a tvorba popisů vlastních návrhů a záznamů z měření.
  • Zájem podílet se na vývoji elektronových mikroskopů.

Nabízíme

  • Možnost podílet se na vývoji elektronových mikroskopů, které využívají nejnovější poznatky z fyziky částic a materiálů, a přijít do kontaktu nejen s precizní elektronikou.
  • Zajímavou a pestrou náplň práce.
  • Odborná školení a perspektivu osobního i odborného růstu
  • Spolupráci se zkušenými kolegy nejen z týmu vývoje elektroniky.
  • Příležitost proniknout nebo se zdokonalit v souvisejících profesích, jako je návrh mechanických dílů, návrh firmware, řízení projektů a podobně, pokud to pro vás bude zajímavé.
  • Možnost využití cizích jazyků, především angličtiny.
  • Systém interního vzdělávání, plně hrazený jazykový kurz v pracovní době.
  • Flexibilní pracovní dobu, s možností home office.
  • 5 týdnů dovolené a 2 Sick days
  • Balíček zajímavých benefitů: dotovanou kartu Multisport, výhodný mobilní tarif, příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na stravování atd.
  • Moderní, příjemné pracovní prostředí v Brně – Kohoutovicích s dobrou dopravní dostupností a zázemím pro cyklisty i jiné sportovce, možnost parkování v areálu firmy.

Zaujala vás naše pracovní pozice?

Zašlete nám svůj (i) životopis v českém nebo anglickém jazyce a (ii) krátký průvodní dopis, ve kterém nám upřesníte důvody vašeho zájmu o pozici a očekávání. Obvykle se kandidátům ozýváme do 14 dní.

Obdržené přihlášky budeme posuzovat průběžně a vhodné uchazeče budeme zvát na osobní nebo online pohovory.

Těšíme se na vaše reakce!

TESCAN jako zaměstnavatel poskytuje rovné příležitosti. Podporujeme diverzitu a vytváříme pracovní prostředí, které vychází vstříc individuálním potřebám našich zaměstnanců.