ARCHITEKT KYBERNETICKÉ BEZPEČNOSTI

Jméno/Firma
DIPLOMATICKÝ SERVIS
Pracoviště
Loretánská 314/6a, Praha
Požadované vzdělání
Bez maturity
Požadované jazyky
Angličtina
Profese
Informatika a IT služby
Vytvořeno
25. 9. 2024

Diplomatický servis je příspěvková organizace zřízená Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Diplomatický servis hledá kolegu/kolegyni na pracovní pozici „Architekt kybernetické bezpečnosti“.

Pracovní náplň volného místa:

- stanovuje základní bezpečnostní principy pro systém řízení bezpečnosti informací (SŘBI),

- určuje a odpovídá za návrhy implementace bezpečnostních opatření v rozsahu SŘBI,

- zajišťuje provádění bezpečnostních testů (zranitelností aplikací, penetračních testů, apod.),

- doporučuje manažeru KB ke schválení významné změny v neutajovaných informačních a komunikačních systémech MZV ČR,

- řídí proces zvládání incidentů v oblasti kybernetické bezpečnosti,

- odpovídá za řízení technických zranitelností,

- spolupracuje na novelizaci bezpečnostních politik,

- podílí se na pravidelném hodnocení aktiv a rizik informačních systémů MZV a zpracovává zprávu o hodnocení aktiv a rizik,

- zpracovává plán zvládání rizik pro realizaci bezpečnostních opatření,

- zpracovává prohlášení o aplikovatelnosti na základě provedeného hodnocení rizik,

- spolupracuje na výběrových řízeních v oblasti kybernetické bezpečnosti,

- vykonává další činnosti v oblasti kybernetické bezpečnosti dle požadavků manažera kybernetické bezpečnosti.

Požadujeme:

- kolegu s minimálně SŠ vzděláním a s chutí pracovat, rozvíjet své dovednosti
a aplikovat je do praxe,

- schopnost analytického myšlení a fungování v týmu i samostatně,

- znalosti bezpečnostních standardů a rámců: zákona a vyhlášky o kybernetické bezpečnosti, případně dalších norem (ISO/IEC 27001, NIST, CIS Controls apod.)

- znalosti síťové bezpečnosti (FW, VPN, IDS/IPS, proxy apod.),

- znalosti antivirových systémů a systémů pro řízení zranitelností,

- po nástupu do zaměstnání podání žádosti o bezpečnostní prověrku od NBÚ na stupeň Tajné.

Výhodou:

- znalost anglického jazyka

- znalost SIEM a SOC

- znalost moderních přístupů jako je Zero Trust Architecture a cloudové bezpečnosti

Nabízíme:

- zajímavé finanční ohodnocení na základě dohody dle předchozích pracovních zkušeností uchazeče,

- příjemné pracovní prostředí, přátelský pracovní kolektiv,

- stabilita a jistota zaměstnání,

- prostor pro samostatnou, zodpovědnou a perspektivní práci,

- 5 týdnů dovolené,

- 5 dní sick days,

- 1 den administrativního volna,

- příspěvek na stravování a na penzijní pojištění,

- příspěvek z FKSP,

- možnost jazykové výuky a dalšího vzdělávání v oboru,

- občasné služební cesty mimo ČR,

- po určité době umístění v ústředí možnost víceletého pracovního pobytu mimo ČR.

Nástup možný dle dohody.