BUSINESS ARCHITEKT/ANALYTIK

Jméno/Firma
DIPLOMATICKÝ SERVIS
Pracoviště
Loretánská 314/6a, Praha
Požadované vzdělání
Bez maturity
Požadované jazyky
Angličtina
Profese
Informatika a IT služby
Vytvořeno
25. 9. 2024

Diplomatický servis je příspěvková organizace zřízená Ministerstvem zahraničních věcí ČR.

Diplomatický servis hledá kolegu/kolegyni na pracovní pozici „Business architekt/analytik“.

Pracovní náplň volného místa:

- zajištění realizace analýzy potřeb organizace, požadavků jednotlivých útvarů současně s procesní analýzou,

- identifikuje a hodnotí potřeby a možnosti pro zlepšení a vytvoření nových služeb, rozpracování a definování požadavků pro zajištění účinné

implementace a efektivní využívání informačních systémů v souladu Enterprise architekturou a strategickými cíli rozvoje ministerstva,

- spolupracuje na přípravě koncepce Enterprise architektury a stanovení architektonického rámce pro fungování byznys architektury v rámci úřadu,

- definuje koncepty, vzory a standardy pro služby business architektury

- podílí se na zpracování metodiky, postupů a standardů procesního mapování a modelování,

- získává, analyzuje, specifikuje, komunikuje a řídí požadavky a další informace týkající se změn fungování organizace a jejich procesů,

- spolupracuje s Enterprise a Solution architektem a pomocí analýzy mu pomáhá nalézt optimální a správné technické řešení,

- spolupracuje na projektech napříč všemi útvary ministerstva, poskytuje architektonickou podporu projektovému řízení v rámci ministerstva, rozebírá

požadavky plynoucí z projektů s dopadem na architekturu a zajišťuje jejich naplnění.

Požadujeme:

- praxi v obdobné pracovní pozici, ideálně alespoň 5 let,

- schopnost dobře argumentovat a porozumění business potřebám,

- výborné analytické schopnosti s citem pro detail,

- znalost procesů provádění analýz a tvorby odpovídající dokumentace,

- velmi dobré komunikační a prezentační dovednosti,

- dobrá orientace ve frameworku TOGAF a ITIL,

- znalost a praktická zkušenost modelovacího jazyka ArchiMate (všechny vrstvy) a BPMN,

- praktická zkušenost se správou a údržbou architektonického repositáře,

- praktická zkušenost s projektovým řízením,

- znalost principů podnikové architektury,

- základní znalost v oblasti SŘBI,

- zkušenosti s většími projekty, ideálně ve státní správě,

- znalost Aj min. na úrovni A1,

- po nástupu do zaměstnání podání žádosti o bezpečnostní prověrku od NBÚ na stupeň Tajné.

Výhodou je:

- zkušenost s podporou fungování státní správy,

- znalost projektového řízení,

Nabízíme:

- odpovídající finanční ohodnocení,

- příjemné pracovní prostředí, přátelský pracovní kolektiv,

- prostor pro samostatnou, zodpovědnou a perspektivní práci,

- 5 týdnů dovolené, stravenky, 5 dnů zdravotního volna, příspěvek na penzijní připojištění,

- možnost jazykové výuky a další benefity,

Nástup dle dohody.