Dětský průvodce/průvodkyně v Dětském advokačním centru Centra LOCIKA v Praze

Jméno/Firma
Centrum LOCIKA, z.ú.
Pracoviště
Umělecká 588/6, Praha
Úvazek
Plný, Zkrácený
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Požadované jazyky
Čeština
Profese
Zdravotnictví, farmacie
Vytvořeno
25. 9. 2024

Jsme Centrum LOCIKA a naším cílem je pomáhat rodinám, aby co nejvíce dětí v České republice mohlo zažívat DĚTSTVÍ BEZ NÁSILÍ. Naše služby stále rozvíjíme a zlepšujeme, a proto nyní hledáme nového kolegu/kolegyni na pozici Dětský průvodce/průvodkyně.

Ve spolupráci se zahraničními odborníky jsme v září 2022 otevřeli první Dětské advokační centrum v Česku zaměřené na pomoc dětem, které se staly obětí násilí v rodině a trestných činů s tím souvisejících. Do tohoto programu aktuálně hledáme dětskou psycholožku/dětského psychologa na pozici dětský průvodce/dětská průvodkyně, aby nám pomohl/a etablovat nový způsob multioborové a meziresortní spolupráce, který je založený na sdílené meziresortní odpovědnosti za vedení případu v zájmu ohrožených dětí.

KOHO HLEDÁME:

  • Absolventa/ku oboru psychologie (i víceoborové) se znalostí vývojové psychologie nebo VŠ vzdělání dle požadavků na odbornou způsobilost dle zákona č.359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí s dokončeným terapeutickým výcvikem či dokončeným dlouhodobým výcvikem pro práci s traumatem;
  • absolventa/-ku kurzu krizové intervence, s případnou specializací na dětskou krizovou intervenci, lze doplnit v rámci zaškolení.

NÁPLŇ PRÁCE:

  • Mapování a stabilizace psychického stavu dítěte (ve spolupráci s dětskou klinickou psycholožkou a dětskou psychiatričkou), návrh postupu pro zajištění včasné odborné pomoci pro dítě;
  • mapování zdrojů dítěte, identifikace faktorů ohrožujících fyzické i emoční bezpečí dítěte a podpora dětských klientů DAC;
  • hájení zájmu dítěte s cílem zajistit jeho bezpečí, a to v úzké spolupráci s mezioborovým týmem pracovníků (OSPOD, Policie ČR, státní zastupitelství, zmocněnec dítěte atd.), a zajištění participace dítěte v průběhu řešení případu;
  • zajištění podpory a provedení dítěte procesem trestního řízení, včasné a srozumitelné podání informací dítěti s ohledem na jeho potřeby (vč. doprovodu dítěte k výslechu či soudu) ve spolupráci s právní specialistkou;
  • poradenství neabusivním rodičům/pečujícím osobám dětských klientů (stabilizační režimová opatření pro dítě, poskytování poradenství v oblasti výchovných kompetencí, krizová podpora, spolupráce s dětským domovem či ZDVOP atp.);
  • psaní odborných zpráv a účast na případových konferencích, vedení administrativy a běžné agendy;
  • účast na supervizích, intervizích;
  • spolupráce na metodickém ukotvení služeb Dětského advokačního centra.

OČEKÁVÁME:

  • Schopnost práce s dětmi širokého věkového rozmezí (budete se setkávat s dětmi od předškolního věku po adolescenci);
  • zájem o problematiku traumatu u dětí;
  • zkušenost s prací s ohroženými dětmi a rodinami minimálně 2 roky (včetně stáží a praxí, dobrovolné činnosti atp.);
  • psychickou odolnost a osobní zralost, budete pracovat s náročnou cílovou skupinou;
  • vzdělání v oblasti Herní terapie, Sandtray, Scénotest a dalších metod práce s dětmi;
  • znalost anglického nebo jiného světového jazyka výhodou.

NABÍZÍME:

  • Pracovní úvazek v rozsahu ideálně 0,8 - 1;
  • příležitost být u toho, rychle se učit a profesně vyvíjet;
  • práci, která má smysl a nezpochybnitelnou hodnotu, důkladné zaškolení a možnost profesně růst v kontaktu s předními odborníky od nás i ze zahraničí, proškolení v metodě TF CBT;
  • za zády budete mít tým, který Vám podá pomocnou ruku pokaždé, když ji budete potřebovat - týmovost je pro nás důležitá;
  • neoslníme Vás závratnou finanční nabídkou, ale na neziskovku neplatíme vůbec špatně.

BENEFITY:

  • Skvělý, zkušený a inspirativní tým expertů znalých práce s dětmi a možnost intenzivní spolupráce s kolegy ze zahraničí;
  • přátelský kolektiv, příjemné prostředí a kancelář na Letné;
  • možnost vzdělávání a to včetně možnosti účasti na školeních a konferencích mimo ČR až 10 dní studijního volna k tomu;
  • pět týdnů dovolené;
  • po zaškolení možnost využít home-office;
  • důkladné zaškolení, pravidelné supervizní a intervizní doprovázení při řešení případů;
  • sick days;
  • Multisport kartu, slevy do divadel a na kulturní akce.

Své životopisy a motivační dopisy posílejte do 31. 10. 2024.