Specialista správy vědecko-výzkumných projektů EU

Jméno/Firma
Univerzita Karlova – Matematicko-fyzikální fakulta
Pracoviště
Malostranské náměstí 2/25, Praha
Úvazek
Plný, Zkrácený
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Požadované jazyky
Angličtina
Profese
Administrativa
Vytvořeno
26. 9. 2024

Pracovní nabídka

O nás

Ústav formální a aplikované lingvistiky je pracovištěm Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy (ÚFAL MFF UK). Jeho devadesátičlenný kolektiv se věnuje počítačovému zpracování jazyků, a to jak ve výuce, tak ve vědeckých projektech základního i aplikovaného výzkumu v národním i mezinárodním kontextu. Ústav má dlouholetou tradici v řešení vědecko-výzkumných projektů na všech úrovních výzkumu (od základního po aplikovaný výzkum, i ve spolupráci s komerčním sektorem), v národním a zejména v mezinárodním měřítku.

Koho hledáme

Vzhledem k rostoucímu počtu projektů financovaných externími národními i nadnárodními poskytovateli hledáme do našeho týmu správy vědecko-výzkumných projektů zkušeného kolegu/zkušenou kolegyni na pozici specialisty správy projektů financovaných z programů Evropské unie (typicky Horizont Evropa, případně jiné programy).

Náplň práce:

Náplň práce zahrnuje kompletní agendu správy cca 3-4 projektů financovaných programy Evropské unie, tj. zejména:

  • Samostatné vedení svěřené projektové agendy v celém projektovém cyklu (od začátku projektu po poslední závěrečnou zprávu projektu); v případě zájmu možná také spolupráce na přípravě nových projektových žádostí;
  • Samostatné vedení svěřené finanční agendy, finanční řízení projektů, administrace projektů – zajištění souladu čerpání prostředků projektu s pravidly poskytovatele, národní legislativy a vnitřních předpisů a postupů organizace;
  • Příprava podkladů pro pravidelné reporty, kontroly a audity;
  • Příprava finanční části průběžných monitorovacích zpráv; průběžná evidence podkladů pro monitorovací zprávy
  • Spolupráce na přípravě akcí souvisejících s realizací projektu (v případě, že tento typ aktivit daný projekt obsahuje);
  • Interní a externí komunikace (sekretariát a vedení ÚFAL, relevantní oddělení děkanátu MFF UK, poskytovatelé dotace);
  • V případě správy projektu koordinovaného pracovištěm také komunikace s partnery projektu, zajištění potřebných (finančních) podkladů pro monitorovací zprávy, pomoc při organizaci projektových schůzek, kontrola a monitoring harmonogramu, pomoc při přípravě výstupů (deliverables), sdílení informací v rámci konsorcia, zajištění nutných kroků ve směru k poskytovateli dotace za celý projekt
  • Zpracování podkladů a statistik pro vedení Ústavu

Požadujeme:

  • Zkušenost se správou vědecko-výzkumných projektů, ideálně s projekty financovaných Evropskou unii (některý z rámcových programů: FP, H2020, Horizon Europe, Digital Europe, EIC apod.)
  • Znalost AJ
  • Vysokoškolské vzdělání (min. v bakalářském stupni) nebo středoškolské s odpovídající praxí
  • Komunikační a organizační schopnosti, pečlivost, smysl pro detail
  • Dobrá znalost práce na PC (typicky uživatel kancelářského balíčku MS Office), schopnost učit se pracovat s novými systémy (například interní systémy organizace), znalost práce s portálem EU Funding & Tenders Portal
  • Schopnost pracovat samostatně i v týmu, flexibilita
  • Schopnost/možnost zahraničních cest na admin. schůzky projektů
  • Obecná znalost principů projektového řízení
  • Zkušenost s přípravou a organizací akcí
  • Výhodou - praxe z akademického prostředí, zkušenost s prací v multikulturním prostředí

Nabízíme:

  • Pracovní poměr na plný úvazek; pracovní smlouva standardně na dobu určitou poprvé na 1 rok, poté možnost prodloužení v případě oboustranného zájmu
  • Flexibilní pracovní dobu, možnost částečně práce z domova (institut home-office)
  • Odměna dle zkušeností a tarifních tabulek UK a směrnic ÚFAL MFF UK v oblasti osobního ohodnocení a pravidelných odměn
  • Práci v kolektivu se zaměřením na dobré výsledky, mezinárodně velmi úspěšném
  • Osobní rozvoj (účast na vzdělávacích kurzech, školeních v relevantní tematice)
  • Místo pracoviště: Malostranské náměstí 25, 118 00 Praha 1
  • Očekáváný nástup: dle dohody
  • Informace o pracovišti: https://ufal.mff.cuni.cz