Datový analytik

Jméno/Firma
ÚSTAV ZDRAVOTNICKÝCH INFORMACÍ A STATISTIKY ČR
Pracoviště
Palackého náměstí 375/4, Praha
Požadované vzdělání
Bez maturity
Požadované jazyky
Angličtina
Profese
Informatika a IT služby
Vytvořeno
26. 9. 2024

Pracovní nabídka

Datový analytik (Data analytik)

Měníme české zdravotnictví skrze data. Chcete u toho být s námi?
Jsme tým, který analyzuje a vizualizuje zdravotnická data pod záštitou Ministerstva zdravotnictví ČR. Hledáme kolegu/kolegyni, který/á nám pomůže zpracovávat, analyzovat a publikovat data a využít jejich sílu pro zlepšení zdravotní péče a zvýšení zdravotní gramotnosti obyvatel v České republice.

Náplň práce:

· Analýza a publikace zdravotnických dat na portálu nzip.cz.

· Tvorba, správa a aktualizace datasetů, dashboardů a reportů.

· Vizualizace dat pomocí nástrojů Power BI, Infogram nebo Looker Studio.

· Správa, kontrola a publikace otevřených zdravotnických dat v katalogu dat Ministerstva zdravotnictví ČR.

· Práce s různými zdroji (SQL databáze, otevřená data, MS Excel, API) a jejich napojení v rámci našeho systému.

· Spolupráce na automatizaci procesů spojených s publikací dat.

· Spolupráce s odborníky a garanty jednotlivých zdravotnických agend.

· Sledování nových trendů v oblasti datové analýzy, zdravotní gramotnosti a péče.

Požadujeme:

· Zkušenost s analýzou dat a tvorbou reportů.

· Znalost Power BI a chuť zdokonalovat se v jeho využívání.

· Základní zkušenosti se skriptovacími jazyky (Python, JavaScript, PHP).

· Schopnost pracovat s různými zdroji dat (SQL, API, MS Excel, otevřená data).

· Schopnost komunikovat s odborníky z různých oblastí.

· Schopnost pracovat samostatně i jako součást týmu.

· Zájem o zdravotnický sektor a ochotu učit se novým věcem.

Nabízíme:

· Práci na zajímavých projektech s reálným dopadem na zdravotnictví a širokou veřejnost.

· Příležitost aktivně zapojit vlastní kreativitu a nápady.

· Možnosti rozvoje nových dovedností a sebevzdělávání.

· Týmovou práci v mladém a ambiciózním kolektivu.

· Pět týdnů dovolené, 4 dny zdravotního volna, stravenkový paušál.

· Příspěvek na penzijní připojištění.

· Příspěvek na stravování.

· Flexibilní pracovní dobu, možnost Home Office.

· Interní a externí školení.

· Smlouvu na dobu určitou s možností dalšího prodloužení.

· Finanční ohodnocení dle zkušeností a délky praxe

Místo výkonu práce: Praha nebo Brno

Nástup: možný ihned nebo dle dohody