Analytik/analytička personální bezpečnosti

Jméno/Firma
Národní bezpečnostní úřad
Pracoviště
Na Popelce 2/16, Praha
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Profese
Administrativa
Vytvořeno
30. 9. 2024

NBÚ je ústředním správním orgánem v oblasti ochrany utajovaných informací a bezpečnostní způsobilosti.

V současné době hledáme posilu do týmu, který se zabývá personální bezpečností, tedy ověřováním toho, zda konkrétní osoby splňují zákonné podmínky pro přístup k utajovaným informacím nebo pro výkon citlivé činnosti (tzv. „prověrky“). Splnění podmínek je stvrzeno veřejnou listinou, kterou vydává NBÚ.

Náplň práce:

Náplň práce spočívá v analýze informací k žadatelům o veřejnou listinu (či k držitelům takových listin), identifikaci případných překážek pro vydání veřejné listiny, komunikaci se spolupracujícími subjekty v soukromé i veřejné sféře, v kontaktu se žadateli, v samostatném vyhodnocování zjištěných skutečností a navrhování závěrů v jednotlivých případech řízení o vydání veřejných listin.

Charakter práce: kancelářská s výpočetní technikou, vedení správního řízení

Požadujeme:

  • vysokoškolské vzdělání v magisterském/bakalářském studijním programu ekonomického, bezpečnostního nebo humanitního směru (možné i středoškolské vzdělání s maturitou a následné zvýšení kvalifikace v průběhu pracovního poměru),

  • všeobecný přehled a schopnost orientace v právním řádu ČR
  • velmi dobré analytické schopnosti a myšlení,
  • vyjadřovací schopnosti v písemném a mluveném projevu, vč. schopnosti samostatně formulovat závěry na základě dílčích skutečností
  • pečlivost, přesnost a odpovědnost, schopnost samostatné práce i práce v týmu,
  • odolnost vůči psychické zátěži, organizovanost (práce v přesně daných termínech a lhůtách),
  • schopnost věnovat se rovněž rutinním administrativním činnostem

Nabízíme:

  • placená odborná školení,
  • práci v příjemném prostředí,
  • přístup k moderním technologiím,
  • profesní vzdělávání,
  • širokou škálu benefitů - 25 dní dovolené, placené sick days, příspěvky na kulturní, společenské a sportovní aktivity, posilovna v areálu úřadu, jídelna a mnoho dalšího,
  • možnost ubytování,
  • zázemí stabilní státní instituce.

V motivačním dopise uveďte především Vaše dosavadní zkušenosti a praxi.

Pracovní podmínky jsou v souladu se Zákonem 262/2006 Sb. Zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů.

Součástí přijímacího řízení je provedení bezpečnostního řízení k uchazeči dle zákona č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, v platném znění.

Zpracování osobních údajů se řídí Nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (obecné nařízení o ochraně osobních údajů) a zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů