Manažer/ka otevřených dat (data steward) odborný pracovník

Jméno/Firma
Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Pracoviště
Branišovská 1645/31a, České Budějovice
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Požadované jazyky
Angličtina
Profese
Administrativa
Vytvořeno
2. 10. 2024

Pracovní nabídka

Pracovní náplň

  • odborné poradenství a podpora výzkumným pracovníkům a studentům JU v oblasti správy výzkumných dat,
  • podpora přípravy a implementace Data Management Plánů pro potřeby JU a jejích součástí,
  • práce s datovým repozitářem JU a jeho další konceptuální rozvoj,
  • komunikace a úzká spolupráce s datovými stewardy fakult a dalšími pracovníky JU s agendou otevřené vědy, případně s dalšími pracovišti v rámci JU,
  • monitoring potřeb a požadavků týkajících se datové infrastruktury a nástrojů pro správu výzkumných dat ve spolupráci s Centrem informačních technologií,
  • tvorba školících materiálů pro výzkumné pracovníky a studenty JU v oblasti správy výzkumných dat, vzdělávání výzkumných pracovníků a studentů JU v této oblasti,
  • tvorba a pravidelná revize vnitřních norem JU v oblasti správy výzkumných dat na JU, administrace webových stránek JU v oblasti otevřených dat,
  • reprezentace JU na akcích s tématikou otevřených dat.

Požadujeme

  • ukončené vysokoškolské vzdělání,
  • zkušenosti z oblasti otevřené vědy (Open Science),
  • znalost AJ na úrovni min. B2,
  • velmi dobrá znalost MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook), zvyšování si osobní kvalifikace v oblasti správy výzkumných dat, včetně účasti na odborných konferencích a seminářích,
  • organizační schopnosti, koncepční a analytické myšlení, schopnost týmové spolupráce,
  • spolehlivost, samostatnost, komunikativnost, pečlivost, schopnost práce ve stresu, aktivní přístup k práci a vysokou flexibilitu,
  • ochotu cestovat a zastupovat JU na adekvátních setkáních v Česku i zahraničí.

Nabízíme

  • zajímavou práci s možností profesního rozvoje,
  • práci v příjemném kolektivu,
  • perspektivu zaměstnání,
  • zaměstnanecké kurzy, další vzdělávání, závodní stravování,
  • zaměstnanecké benefity: 5 týdnů dovolené, 4 dny indispozičního volna, dotované stravování nebo stravenky, zvýhodněné mobilní volání či bankovní služby u partnerské banky, MS Office zdarma pro soukromé využití, dětská skupina pro děti zaměstnanců přímo v kampusu, práce v instituci implementující HR AWARD.

Nástup od: 1. 12. 2024 nebo po dohodě

Pracovní úvazek: plný

Pracovní poměr: doba určitá 1 rok s tříměsíční zkušební dobou s perspektivou prodloužení na další 3 roky

Mzda: 35 000 - 45 000 Kč

Pracovní zařazení: Útvar pro vědu a výzkum

Strukturovaný profesní životopis a motivační dopis s označením „Data steward JU“ zasílejte na e-mail: personalnizavináčjcu.cz do 24. 10. 2024.

Uchazeči, kteří budou vybráni k osobnímu pohovoru, budou písemně informováni.

Výběrové řízení může být kdykoli v jeho průběhu zrušeno a žádný z uchazečů nemusí být přijat do pracovního poměru.