Poradce/ terénní pracovník

Jméno/Firma
JURTA, o.p.s.
Pracoviště
Pohraniční 333/20, Děčín
Požadované vzdělání
Bez maturity
Požadované jazyky
Čeština
Profese
Zdravotnictví, farmacie
Vytvořeno
3. 10. 2024

Pracovní nabídka

Hledáme kolegyni/kolegu do našeho týmu Poradny.

Co vás čeká:

Odborní poradci/kyně zajišťují podporu klientům ve službě Odborné sociální poradenství v Děčíně a v Ústí nad Labem a v jejich spádových obcích.

Je možné domluvit se na rozložení působnosti v obou městech s ohledem na místo bydliště pracovníka.

V náplni práce je cílená podpora klientů a to prostřednictvím informací, rad, aktivní pomoci a asistencí v terénu. Podpora může mít různé formy, např. telefonická, e-mailem, dopisem, osobní konzultací v poradně i v běžném prostředí klienta. Zároveň je v rámci služby poskytována podpora i v terénu (např. na úřadech).

V současné době nabízíme klientům řešení a pomoc v následujících oblastech: finanční a rozpočtová problematika - včetně dluhů, exekucí, sociální dávky, sociální pomoc, pojištění, pracovně právní vztahy a zaměstnanost, bydlení, rodinné právo, opatrovnictví.

Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít:

- umět si zjišťovat a ověřovat informace k oblastem poskytovaného poradenství;

- schopnost pracovat samostatně i v týmů a převzít odpovědnosti za přidělené úkoly;

- dovednost smysluplně komunikovat s úředníky, kolegy, opatrovníky;

- schopnost převzít odpovědnost za dodržení svých termínů i výsledků.

Výhodou bude, pokud budete mít, ALE NENÍ TO PODMÍNKOU:

- předchozí praktické zkušenosti ze sociálních služeb, nejlépe ze služby Odborné sociální poradenství;

- zkušenost z oblastí dluhového poradenství;

- odbornou kvalifikaci pro výkon sociálního pracovníka (VŠ, VOŠ v oboru sociální práce a v dalších oborech podle §110 zákona o sociálních službách č.108/2006Sb.).

Co vám můžeme nabídnout:

- podporu při zaučení na dané pracovní pozici + VHODNÉ I PRO ABSOLVENTY;

- flexibilní pracovní dobu;

- pracovní nezávislost v živé, akční a stabilní organizaci, o jejíž služby je zájem;

- možnost spolupodílet se na tvorbě služby a jejím formování;

- podporu profesního i osobního růstu, dalšího odborného vzdělávání, týmové vzdělávání, pravidelné a dle hodnocení týmu funkční a kvalitní supervize;

- rozvíjející pracovní prostředí, fungující a navzájem se podporující tým;

- prémie za odvedenou práci a benefity.

Chcete rozšířit náš tým ?

Neváhejte a zašlete svůj CV a také motivační dopis.

V motivačním dopise se mimo jiné pokuste co nejkonkrétněji vystihnout Vaší představu o náplni práce ve vztahu k Vašim dovednostem a zkušenostem.

Na základě zaslaných podkladů vybereme uchazeče/ky, kteří postoupí do dalšího kola výběrového řízení, které má ověřit úroveň jejich znalostí v poskytování poradenství.