Data Architekt/ka

Jméno/Firma
Elektroenergetické datové centrum, a. s.
Pracoviště
Praha
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Profese
Informatika a IT služby
Vytvořeno
3. 10. 2024

Pracovní nabídka

Náplň práce:

  • Návrh a implementace datových architektur a strategií.
  • Spolupráce s IT a obchodními týmy na definování datových potřeb a příležitostí.
  • Vytváří analýzy, návrhy a zajišťuje dohled nad implementací architektury databázových řešení s vysokou dostupností.
  • Podílet se na přístupu správy dat se zaměřením na životní cyklus dat a kvalitu dat.
  • Spolupráce na vývoji a implementaci analytických nástrojů a reportovacích systémů.
  • Zajištění souladu datových řešení s legislativními požadavky a standardy.
  • Správa a optimalizace databázových systémů a datových skladů.
  • Poskytování odborného poradenství a podpory při implementaci datových řešení.
  • Monitorování technologických trendů v oblasti dat a jejich aplikace v praxi.

Požadujeme:

  • Vysokoškolské vzdělání v oboru informatiky, nebo příbuzném oboru.
  • Minimálně 5 let zkušeností na podobné pozici.
  • Znalost datových architektonických rámců a nástrojů (např. ETL, datové sklady).
  • Silné analytické a strategické myšlení.
  • Schopnost efektivní komunikace a spolupráce s různými týmy.
  • Zkušenosti s vedením datových projektů a řízením změn.
  • Znalost moderních technologií a trendů v oblasti datové vědy a analýzy.

Nabízíme Vám:

  • Dle dohody možnost práce na dálku (Home Office).
  • Odpovídající mzdové ohodnocení.
  • Dostatek prostoru pro osobní a profesní rozvoj.
  • Bonusy na základě splnění cílů.
  • 25 dnů dovolené a k tomu 3 dny zdravotního volna.
  • Benefitní program.
  • Příspěvek na penzijní připojištění.
  • Stravenkový paušál.
  • Místo výkonu práce: Praha.
  • Nástup dohodou.