Enterprise Architekt/ka

Jméno/Firma
Elektroenergetické datové centrum, a. s.
Pracoviště
Praha
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Profese
Informatika a IT služby
Vytvořeno
3. 10. 2024

Pracovní nabídka

Náplň práce:

  • Vytváření a udržování enterprise architektury organizace.
  • Spolupráce s IT obchodními týmy na definování a implementaci technologických strategií.
  • Analýza a optimalizace stávajících systémů a procesů.
  • Návrh tvorby high level architektury napříč systémy, včetně jejich využití dle různých pohledů.
  • Příprava analýz dopadů změn.
  • Spolupráce s týmy vývojářů, analytiků a projektových manažerů při implementaci navrhovaného řešení.
  • Poskytování odborného poradenství a podpory při implementaci nových technologií a systémů.
  • Zodpovědnost za svěřenou architektonickou doménu/oblast.
  • Zajišťuje a odpovídá za správu podnikových dat, zajišťuje modelování dle Archimate / TOGAF.

Požadujeme:

  • Zkušenost s pozicí Enterprise architekta na více IT projektech minimálně 3 roky, minimálně 5 let praxe v oboru IT.
  • Znalost frameworku TOGAF a Archimate
  • Znalost technik modelování architektury (ArchiMate, UML 2, BPMN), nástroje Sparx Systems Enterprise Architect, návrh integračních služeb a integračních vzorů, principů vývoje software a softwarového inženýrství.
  • Znalost technologické a infrastrukturní architektury a aplikační a datové architektury.
  • Dobré analytické myšlení, schopnost komunikace a prezentace.
  • Spolehlivost a zodpovědnost.

Nabízíme Vám:

  • Dle dohody možnost práce na dálku (Home Office).
  • Odpovídající mzdové ohodnocení.
  • Dostatek prostoru pro osobní a profesní rozvoj.
  • Bonusy na základě splnění cílů.
  • 25 dnů dovolené a k tomu 3 dny zdravotního volna.
  • Benefitní program.
  • Příspěvek na penzijní připojištění.
  • Stravenkový paušál.
  • Místo výkonu práce: Praha.
  • Nástup dohodou.