Expert statistiky kapitálových trhů

Jméno/Firma
ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA
Pracoviště
Na příkopě 864/28, Praha
Úvazek
Plný, Zkrácený
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Požadované jazyky
Angličtina, Čeština
Profese
Bankovnictví
Vytvořeno
3. 10. 2024

Pracovní nabídka

DATUM: V PRAZE, 3. 10. 2024
KONTAKTNÍ OSOBA: Kamila Davidová
ZN. VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ: 2024/084

Česká národní banka vyhlašuje výběrové řízení
k obsazení pracovní pozice

Hledáme kolegyni/kolegu pro posílení 8členného týmu v odboru dohledové statistiky sekce statistiky a datové podpory ústředí ČNB Praha. Baví vás práce s daty a zajímá vás finanční trh? Podílejte se s námi na výkaznictví v národním i evropském měřítku a rozvíjejte dále své dovednosti v oblasti zpracování dat.

Náplň práce zahrnuje zejména:
• zajištění sběru dat od obchodníků s cennými papíry a ostatních subjektů na kapitálovém trhu pro potřeby výkonu jednotného dohledu ČNB nad finančním trhem v souladu s příslušnými národními požadavky a požadavky evropských dohledových orgánů, zejména pak:
• znalost platné legislativy za oblast kapitálových trhů, zejména výkaznictví,
• tvorbu a správu výkazů dohledové statistiky,
• komunikaci se subjekty finančního trhu v oblasti reportingu,
• kontrolu kvality dat a plnění vykazovacích povinností,
• aktivní účast na práci evropských pracovních skupin včetně koordinace úkolů z nich vyplývajících mezi útvary ČNB,
• spolupráci s příslušnými dohledovými útvary ČNB a možná spolupráce s evropskými dohledovými orgány v oblasti sběru a tvorby dat dohledové statistiky,
• účast v IT projektech souvisejících se sběrem a zpracováním dat dohledové statistiky.

Nabízíme:
• zajímavou a perspektivní práci v ústředí ČNB v Praze s možností dalšího odborného růstu a vzdělávání,
zaměstnanecké benefity: cafeterie, 5 týdnů dovolené, sick days, závodní stravování, nadstandardní zdravotně preventivní program, příspěvek na penzijní anebo životní pojištění, sportovní centrum a další,
• příležitostnou možnost práce z domova,
• pracovní prostředí klasické kanceláře,
• termín nástupu možný dohodou, nejdříve ale od 1. 1. 2025,
možnost polovičního úvazku,
• vhodné i pro šikovné absolventy magisterského studia.

Kvalifikační požadavky:
• vysokoškolské vzdělání ekonomického směru (zaměření na statistiku / IT / data management),
• pokročilá znalost angličtiny (min. C1 dle SERR),
• základní znalost práce s relačními databázemi, znalost Oracle SQL.

Další předpoklady pro výkon profese:
• všeobecný přehled a znalost fungování finančního sektoru,
• výborné komunikační a prezentační schopnosti,
• schopnost samostatné i týmové práce,
• praxe v oblasti sběru dat či výkaznictví včetně práce se statistickými informačními systémy je výhodou, nikoliv však nutnou podmínkou,
• aktivní přístup k práci, schopnost samostatného řešení úkolů, flexibilita,
• logické myšlení na vysoké úrovni,
• schopnost analytického i syntetického uvažování,
• přizpůsobivost novým nárokům, ochota sebevzdělávání.

Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete nám svůj strukturovaný životopis s motivačním dopisem nejpozději do 31. 10. 2024 prostřednictvím registračního formuláře (tlačítko „Odpovědět“).

ČNB zpracovává osobní údaje, bližší informace naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů: https://www.cnb.cz/cs/obecne/ochrana_osobnich_udaju.html.