Sociální pracovník/sociální pracovnice SPOD

Jméno/Firma
Městská část Praha 6
Pracoviště
Čs. armády 601/23, Praha
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Profese
Státní zaměstnanci
Požadované jazyky
Čeština
Vytvořeno
3. 10. 2024

Pracovní nabídka

vyhlášení výběrové řízení na obsazení pracovního místa

sociální pracovník/sociální pracovnice SPOD

Platové zařazení: platový tarif v 11. platové třídě je stanoven ve výši od 25 280 Kč do 37 170 Kč a bude určen podle délky praxe, doby péče o dítě a doby vojenské základní (náhradní) služby, osobní příplatek může být poskytnut až do výše 37 170 Kč, zvláštní příplatek se poskytuje v souladu s ustanovením § 129 ZP a ustanovením § 8 nařízení vlády včetně přílohy č. 6 zaměstnancům v rozmezí 500 Kč - 1300 Kč.

Co Vám nabídneme ještě:

  • pružnou pracovní dobu, úvazku
  • 5 týdnů dovolené
  • 3 „sick days“
  • další dny volna Vám dáme například na zařízení osobních záležitostí, doprovod Vašeho prvňáčka v jeho první školní den aj.
  • benefity v hodnotě minimálně 40 tisíc Kč ročně (plně hrazené e-stravenky 116 Kč, roční kupón MHD na území hl. m. Prahy, eBenefit 1000 Kč / měsíc, příspěvek na penzijní připojištění aj.)

Budete v opravdu příjemném pracovním prostředí kousek od zastávek Dejvická a Hradčanská, načerpáte zkušenosti ve veřejné správě, postaráme se o Vás při adaptaci a po zkušební době se můžeme domluvit na práci z domova případně dalších možnostech sladění práce s Vaším osobním a rodinným životem.

Nabídneme Vám také zajímavé možnosti vzdělávání.
Děti Vám pomůžeme umístit do naší dětské skupiny „Sluníčko“, která je opravdu v krásném a klidném prostředí, navíc je certifikovanou „Školkou v pohybu“.
Pro dny volna pro Vás máme možnost rekreace v jedné z nejkrásnějších lokalit u Slapské přehrady.

Náplň práce (příklady požadovaných prací):

  • Provádíte šetření v rodině, bydlišti dítěte a škole, pracovišti dítěte, dále ve zdravotnickém, školském zařízení, získáváte informace o dítěti a jeho rodině, spolupracujete s jinými státními orgány a obecními úřady.
  • Navrhujete soudu vydání předběžného opatření o umístění nezletilého dítěte do náhradní výchovy, účastníte se potřeby výkonu rozhodnutí.
  • Navrhujete a provádíte výchovná opatření (napomenutí, dohled omezení) a sledujete jejich účinnost.
  • Podáváte návrhy na zahájení soudního řízení ve věcech ústavní výchovy, zbavení (omezení) rodičovských práv.
  • Podáváte návrhy na zahájení trestního stíhání rodičů (osob zodpovědných za výchovu dítěte) při podezření na spáchání trestného činu proti dítěti.
  • Nejméně jednou za tři měsíce navštěvujete dítě, kterému byla nařízena ústavní výchova nebo uložena ochranná výchova a rovněž jeho rodiče.
  • Zastupujete dítě v postavení poškozeného v trestním řízení.
  • Podáváte podněty ke zrušení pěstounské péče.
  • Pořádáte případové konference.

Požadované vzdělání: Požadované vzdělání: vysokoškolské vzdělání získané studiem v bakalářském, magisterském studijním programu zaměřeném na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku, nebo resocializační a penitenciární pedagogiku, nebo vyšší odborné vzdělání v oborech vzdělání zaměřených na sociální práci a sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociální práci, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost.

Pracovní poměr bude sjednán na dobu určitou, po dobu mateřské dovolené a rodičovské dovolené.

Požadované znalosti a dovednosti:

  • schopnost samostatného rozhodování, řešení problémů, kooperace
  • vítána praxe v sociální oblasti, znalost zákon 359/1999 Sb., o sociálně-právní ochraně dětí a souvisejících předpisů
  • velmi dobré komunikační schopnosti, včetně dobré vyjadřovací schopnosti v písemném i mluveném projevu v českém jazyce
  • schopnost otevřít komunikaci, dávat informace a vjemy do souvislostí, rozpoznat vznik problému a určit jeho příčiny a důsledky
  • řidičské oprávnění pro řízení motorových vozidel sk. B
  • vítána úspěšně složená zkouška podle vyhlášky č. 512/2002 Sb., o zvláštní odborné způsobilosti, pro výkon správních činností při sociálně-právní ochraně dětí (povinnost složit zkoušky do 18 měsíců od
  • uzavření pracovního poměru, případně předložit doklad o uznání rovnocennosti vzdělání

Bližší informace Vám poskytne:
Hana Buštová, vedoucí oddělení sociální a zdravotní pomoci
Telefon: 220 189 645

Předpoklady pro vznik pracovního poměru úředníka stanoví § 4 zákona č. 312/2002 Sb.:

státní občan ČR, popř. fyzická osoba, která je cizím státním občanem a má v ČR trvalý pobyt
dosažení věku 18 let
způsobilost k právním úkonům
bezúhonnost1
ovládání českého jazyka
Úplné znění oznámení o výběrovém řízení naleznete na www.praha6.cz - Úřední deska - Volná pracovní místa nebo na www.praha6.cz - Menu - Volná pracovní místa

Pokud Vás nabídka zaujala, budeme se těšit na Vaši přihlášku, která je podmínkou pro zařazení a účast ve výběrovém řízení. Výčet náležitostí přihlášky a k ní požadovaných ověřených dokladů, včetně způsobu jejího podání, naleznete v úplném znění oznámení o vyhlášení výběrového řízení.

Přihlášku s požadovanými doklady je nutno doručit v uzavřené obálce tak, aby ji vyhlašovatel obdržel nejpozději dne 12.10.2024 v podatelně Úřadu městské části Praha 6, Československé armády 601/23, Praha 6. Přihlášku lze rovněž podat elektronicky prostřednictvím datové schránky městské části: bmzbv7c

Na obálku (do předmětu) prosím uveďte: „NEOTEVÍRAT - výběrové řízení – veřejný opatrovník