Java vývojář/vývojářka (medior/senior)

Jméno/Firma
Masarykova univerzita
Pracoviště
Šumavská 525/33, Brno
Požadované vzdělání
Bez maturity
Požadované jazyky
Angličtina, Čeština
Profese
Informatika a IT služby
Vytvořeno
4. 10. 2024

Ředitel ICS vyhlašuje výběrové řízení na pozici Java vývojář/vývojářka (medior/senior).

Jsme Institute of Computer Science (ICS) a zajišťujeme primárně provoz a rozvoj IT infrastruktury Masarykovy univerzity. Naše služby nabízíme více než 6 500 zaměstnancům a 31 000 studentům, zároveň pracujeme na vlastním špičkovém výzkumu, pomáháme s výzkumnými daty a rozsáhlými výpočty v různých vědních oborech.

Aktuálně hledáme nového kolegu / novou kolegyni do našeho expertního týmu, který vytváří a provozuje open-source systém pro správu digitálních identit a řízení přístupu pro partnery z řad české akademické obce a v mezinárodních výzkumných a rozvojových projektech.

Náplň práce:

  • Rozvoj systému pro správu digitálních identit a řízení přístupu. Systém se skládá jak z převzatých open source komponent, tak komponent, které si sami vyvíjíme. Hlavní náplň práce Java vývojáře/vývojářky je tyto komponenty propojovat, přidávat do nich novou funkcionalitu z domény AAI (authentication and authorization infrastructure) či dle požadavků partnerů a opravovat bugy.
  • Součástí práce je také generační obměna komponent (hledání vhodné alternativy, vytváření prototypů a migrace na nové řešení) a integrace se systémy partnerů.
  • Z pohledu seniority hledáme člověka, který zároveň umí vést a mentorovat juniorní členy vývojového týmu.

Hledáme někoho, kdo má:

  • Minimálně 3 roky v oblasti softwarového vývoje.
  • Zkušenosti s vývojem backendu s využitím principů OOP, jazyka Java a frameworku Spring.
  • Základní znalost relačních databází a jazyka SQL.
  • Znalost OS GNU/Linux na uživatelské úrovni.
  • Anglický jazyk pro práci s technickou dokumentací.
  • Schopnost efektivně pracovat v týmu, aktivně se zapojovat do předávání know-how a mentorovat juniorní členy vývojového týmu.
  • Analytické a kritické myšlení, samostatnost a zodpovědnost, komunikativnost.

Velkou výhodou jsou:

  • Zkušenosti s vývojem frontendu s využitím webových technologií, jazyka JavaScript a frameworku Angular.
  • Zkušenosti s vývojem integrací, skriptování s využitím jazyků Python, Bash, Perl.
  • Znalost domény digitálních identit a řízení přístupu nebo kyberbezpečnosti.
  • Zkušenosti s administrací serverů nebo s nástroji continuous integration.
  • Zkušenosti s návrhem uživatelských rozhraní nebo psaním dokumentace.

Co nabízíme:

  • Spolupráci na řešení reálných problémů a požadavků vědců z národních a mezinárodních aktivit.
  • Práci v přátelském kolektivu na projektech, které mají potenciál podpořit existující produkty řešící problémy v AAI pro národní i mezinárodní akademickou obec.
  • Práci na plný úvazek, se mzdou 60–80 tis. Kč/měsíc dle zkušeností.
  • 6 týdnů dovolené.
  • Flexibilní pracovní dobu a možnost občasné vzdálené práce (např. z domova).
  • Kancelář blízko centra Brna s výbornou dopravní dostupností.
  • Podporu v dalším vzdělávání, výjezdy na konference, možnost publikování a zapojení do výzkumných činností.
  • Další benefity dle standardů MUNI: Stravenkový paušál (55 Kč/den), částečně dotovaná MultiSport karta, příspěvek na penzijní připojištění 2 % ze mzdy, hrazená očkování, psychologické poradenství, jazykové a profesní vzdělávání, pohybové kurzy a univerzitní školka.

Informace o průběhu výběrového řízení:

Prosazujeme rovný přístup. Šanci získat zaměstnání má každý/každá uchazeč/uchazečka bez ohledu na věk, pohlaví, sociální či jiné znevýhodnění. I díky těmto principům je ICS MUNI držitelem ocenění HR Excellence in Research Award, které uděluje Evropská komise.