Právník pro advokacii lidí s postižením a pečujících

Jméno/Firma
Aliance pro individualizovanou podporu, z.s.
Pracoviště
Bubenské nábřeží 306/13, Praha
Úvazek
Zkrácený
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Požadované jazyky
Angličtina
Profese
Právo
Vytvořeno
5. 10. 2024

Pracovní nabídka

Popis pozice:

Aliance pro individualizovanou podporu, z.s., hledá právníka na částečný úvazek pro projekt Participace lidí se zdravotním postižením a pečujících na rozvoji sociálních služeb na krajích.

Cílem projektu je posílení kompetencí lidí se zdravotním postižením a pečujících tak, aby mohli smysluplně hájit svoje práva na úrovni krajů zejména při plánování sociálních služeb (viz https://aipp.cz/projekty/?query-11-page=2)

Úlohou právníka v projektu je sledovat naplňování práv lidí s postižením a pečujících a poskytovat advokačním týmům právní podporu v průběhu jejich práce na krajích.

Náplň práce právníka AIP:

  • monitorování a vyhodnocování naplňování práv sebeobhájců s postižením a pečujícím obhájcům při občanské participaci v krajských procesech plánování sociálních služeb
  • poskytování právních rad sebeobhájcům, na co mají nárok v konkrétních situacích participace
  • příprava odborných právních podkladů pro sebeobhájce pro jednání na krajích
  • zpracování odborných stanovisek, analýz a doporučení pro tvorbu krajských politik sociálních služeb se zapojením uživatelů
  • spolupráce s dalšími zaměstnanci a členy organizace

Co potřebujeme od Vás:

  • vysokoškolské vzdělání
  • motivace pomáhat lidem se zdravotním postižením a pečujícím, empatie s touto skupinou
  • zájem o problematiku lidských práv a strategické litigace
  • otevřenost novým věcem, týmový duch, aktivní přístup
  • právní praxe výhodou
  • bezúhonnost

Co nabízíme my:

  • pracovní úvazek formou DPČ/HPP v rozsahu 10 – 14 hodin týdně/ 0,25 – 0,35 úvazku
  • smlouva na 1 rok (do 09/2025)
  • odměna dle zkušeností uchazeče a velikosti úvazku
  • místo výkonu práce Praha, příp. v kombinaci s home office
  • nástup co nejdříve

Zaujal Vás náš inzerát?

Pošlete nám svůj životopis a krátký motivační dopis pro právní pomoc lidem s postižením a pečujícím v AIP. Projevený zájem budeme průběžně vyhodnocovat.