Průvodce/kyně zotavením do týmu Dům zotavení

Jméno/Firma
Fokus Praha, z.ú.
Pracoviště
Metujská 907, Praha
Požadované vzdělání
Vyšší odborné
Profese
Zdravotnictví, farmacie
Vytvořeno
8. 10. 2024

Do našeho týmu v Domě zotavení (Recovery House) hledáme „průvodce/kyně zotavením“.

Dům zotavení (Recovery House) představuje zcela jiný a v České republice ojedinělý formát služby, který je založen na svobodě a zároveň vlastní odpovědnosti, aktivitě a kreativním uchopení vlastního života. To platí pro obyvatele Domu zotavení i profesionály. Recovery proces je procesem, prostřednictvím kterého jednotlivec získává kontrolu nad svým životem, nachází význam a kontext pro své vlastní zkušenosti, “bere si zpátky” odpovědnost za své existenciální, sociální a psychologické prožívání a je podporován v osobním a autentickém rozvoji a růstu.

Co vás čeká:

  • Budování inovativní služby, ve které pracovníci zastávají roli „průvodce zotavením“.
  • Atmosféra, která je založena na společném rozhodování, dialogu, přenášení a upevňování kompetencí klientů.
  • Pracovní metody: Casemanagement, Open Dialogue, Maastrichtské interview, Práce s příběhem.
  • Jedná se o pobytový typ služby umístěný na MČ Praha 14.
  • Pracovní doba: směnný provoz 24/7/ po – ne/.

Hledáme kolegy/ně:

  • Kteří jsou hluboce empatičtí a zároveň schopni podporovat k emancipaci.
  • Pro které je koncept RECOVERY (zotavení) nedílnou součásti práce s lidmi se zkušeností s duševním onemocněním.
  • Aktivně používají kreativitu ve své každodenní práci.
  • Umí pracovat samostatně ale také v týmu, jak s jednotlivcem, tak i s rodinou a dalšími organizacemi.
  • Se zájmem podílet se aktivně na reformě péče o duševní zdraví.

Zákonné a další požadavky:

  • Vzdělání v oboru umožňující vykonávat pozici Sociálního pracovníka (dle zákona č. 108/2006 Sb.).
  • Minimálně vyšší odborné vzdělání.
  • Komplexní akreditované vzdělání v metodě Open Dialog (nutné zahájit do 6. měsíců od nástupu).
  • Trestní bezúhonnost.
  • Výborné komunikační dovednosti.
  • Osobnostní předpoklady pro práci s lidmi s duševním onemocněním.
  • Aktivní přístup k dalšímu vzdělávání a supervizi.
  • Znalost práce na PC (MS Windows, MS Office).

Co pro vás bude výhodou, nikoliv podmínkou:

  • Zkušenost s krizovými situacemi.
  • Zkušenost s cílovou skupinou lidí s duševním onemocněním.

Co vám můžeme nabídnout:

  • Inovativní způsoby práce v oblasti duševního zdraví.
  • Možnost aktivně se podílet na budování a rozvoji poskytovaných služeb.
  • Pravidelné intervize a supervize.
  • Pracovní atmosféru zacílenou na transparentní komunikaci a přijetí osobní odpovědnosti.
  • Dovolená 6 týdnů, 4 dny sick days a 3 dny ředitelského volna.
  • Až 10 dní studijního volna.
  • MultiSport karta na jeden měsíc zdarma.
  • Práci na plný úvazek.
  • Další zaměstnanecké výhody v organizaci

Náležitosti výběrového řízení:

Podmínkou pro účast ve výběrovém řízení je strukturovaný životopis a motivační dopis.

Nástup dle vzájemné dohody.

Fokus Praha si vyhrazuje právo prodloužit výběrové řízení, případně neobsadit pracovní pozici v případě, že uchazeči nenaplní očekávání organizace.