SENIOR CONTROLLER - Business Controlling

Jméno/Firma
Dr.Max
Pracoviště
Na Florenci 2116/15, Praha
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Profese
Finance a ekonomika
Vytvořeno
8. 10. 2024

Společnost ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s., vlastněná investiční skupinou Penta Investments, která provozuje největší český lékárenský řetězec Dr. Max a e-shop drmax.cz, hledá do svého finančního oddělení zkušeného controllera.
Pozice je ideální pro zkušeného controllera s minimálně 5 lety praxe ve finančním controllingu, který má ambici v budoucnu postoupit na pozici Controlling Managera.

Co vás čeká:

  1. Controlling na úrovni entity: Zodpovědnost za finanční controlling celé entity včetně sestavování a analýzy rozvahy, P&L, CAPEX a KPI.
  2. Forecasting a budgeting: Proces plánování a tvorby rozpočtů včetně přípravy a správy funkčních rozpočtů pro oblast supply chain.
  3. Měsíční a kvartální reportování: Zodpovědnost za měsíční vykazování finanční výkonnosti v rámci skupinového reportingu a kvartální reportování podle IFRS standardů.
  4. Cash flow forecast: Tvorba predikcí cash flow ve spolupráci s účetním oddělením, zajištění dostatečné likvidity a finanční stability entity.
  5. Účetní a finanční analýzy: Aktivní spolupráce s účetním týmem, porozumění účetním principům a zajištění souladu mezi finančními výkazy a předpoklady v rozpočtech.
  6. KPI monitoring: Sledování, vyhodnocování a reportování klíčových výkonnostních ukazatelů s cílem optimalizovat náklady a zvýšit efektivitu supply chain procesů.
  7. Business partnering: Úzká spolupráce s provozními týmy a managementem s cílem zajistit efektivní a na datech založené rozhodovací procesy.

Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít:

  • Vysokoškolské vzdělání ekonomického zaměření, ideálně se specializací na finance nebo účetnictví.
  • Minimálně 5 let zkušeností v oblasti finančního controllingu, zkušenost s controllingem celé entity výhodou.
  • Pokročilá znalost účetnictví a finančních výkazů.
  • Výborné analytické a koncepční schopnosti, zkušenost s interpretací finančních dat a návrhy řešení.
  • Zkušenost s pokročilým používáním MS Excel.
  • Pokročilá znalost angličtiny.
  • Zkušenosti s aplikací IFRS 16 jsou velkou výhodou.
  • Výhodou je předchozí praxe v auditu z Big4 společnosti nebo předchozí praxe z controllingu v logistice.
  • Axapta, Power BI a jiné ERP systémy výhodou.

Ostatní předpoklady:

  • Proaktivní a strategický přístup k práci.
  • Schopnost efektivně pracovat nezávisle, proaktivně řešit problémy a přijímat rozhodnutí.
  • Výborné komunikační a prezentační schopnosti.
  • Důraz na detail a přesnost v práci s daty.

Co vám můžeme nabídnout:

  • Zázemí lídra trhu, stabilní společnosti s klíčovým postavením na farmaceutickém a retailovém trhu
  • Perspektiva rychlého kariérního růstu na pozici Controlling Managera.
  • Rychlost rozhodovacích procesů v rámci firmy, práci na projektech, jejichž výsledek je hned vidět; zároveň s tím ale očekáváme adekvátní výkon, pohybujeme se v prostředí orientovaném na výkon a růst
  • Práci na plný úvazek, možnost práce na home office 2x týdně
  • Přátelský a podporující pracovní tým, nejen ten finanční, ale i napříč celou firmou
  • Konkurenceschopný plat a další benefity
  • Pestrou nabídku firemních benefitů (např. VIP kartička na výhodné nákupy v lékárnách Dr. Max, příspěvek na Multisport, benefitní systém Cafeterie, stravenky v hodnotě 210 Kč, 25 dnů dovolené, příspěvek na penzijní připojištění/ životní pojištění, zvýhodněné nabídky třetích stran a další)
  • Moderní pracoviště přímo v centru Prahy

Pokud Vás pozice zaujala, neváhejte nám zaslat svůj životopis a motivační dopis.
Těšíme se na spolupráci.

Proč Dr. Max?
V Dr. Max věříme, že zdraví je na prvním místě. Naše firemní hodnoty zahrnují péči o zákazníky, inovace a neustálé zlepšování. Přidejte se k nám a pomozte nám poskytovat špičkovou péči našim pacientům.