Vedoucí oddělení controllingu

Jméno/Firma
Operátor ICT, a. s.
Pracoviště
Dělnická 213/12, Praha
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Požadované jazyky
Angličtina, Čeština, Slovenština
Profese
Bankovnictví
Vytvořeno
8. 10. 2024

Hledáme zkušeného a dynamického vedoucího controllingu, který se stane klíčovým partnerem vedení společnosti a povede tým zodpovědný za finanční řízení a plánování. Pokud máte hluboké zkušenosti s controllingem, silné analytické dovednosti a touhu podílet se na strategickém rozhodování, je tato pozice ideální právě pro vás. Přidejte se k nám a pomozte optimalizovat finanční procesy v rychle se rozvíjejícím prostředí.

Operátor ICT, a.s., se věnuje zejména digitalizaci, poskytování ICT služeb, včetně webových a mobilních aplikací (nejznámějším produktem je PID Lítačka). Našim logicky největším zákazníkem je hl. m. Praha, ale naše služby poskytujeme např. v Libereckém kraji, kde dodáváme jeden z našich hlavních produktů, kterým je odbavovací systém. Společnost se také zaměřuje na řízení inovativních projektů tzv. Smart Prague projektů, které jsou primárně spojené se získáváním, integrací a zpracováním dat v datové platformě Golemio.

Tvá náplň práce bude:

  • Finanční řízení a plánování, sestavování rozpočtů a monitoring jejich plnění.
  • Analýza a hodnocení finančních výsledků a doporučení pro zlepšení.
  • Zajišťování přesného a včasného reportingu, analýz a finančních prognóz.
  • Komunikace s interními i externími partnery, včetně prezentace výsledků a strategií.
  • Spolupráce na strategickém plánování a rozhodování.
  • Zavádění nových technologií pro controlling.
  • Optimalizace procesů.
  • Řízení a kontrola rizik.
  • Vedení a rozvoj týmu controllingu.

Požadovaná kritéria:

  • Praxe: 8 až 12 let v oblasti controllingu, FP&A, financí nebo management consultingu, včetně projektového controllingu. Z toho přibližně 5 let na vedoucí pozici.
  • Vzdělání: Vysokoškolské vzdělání ekonomického nebo finančního zaměření (ideálně finance, controlling, účetnictví).
  • Odborné znalosti: Znalost daňové problematiky a účetních standardů (PL, BS, CF).
  • Zkušenosti:

o  Finanční plánování, sestavování rozpočtů, forecasting a finanční analýzy.

o  Manažerský reporting a prezentace výsledků před vedením společnosti.

o  Projektový controlling, především v IT projektech, včetně sledování cash flow, rozpočtů a efektivity projektů.

  • Technické dovednosti:

o  Znalost ERP systémů (např. SAP, Oracle, MS Dynamics). Výhodou je zkušenost s nástroji jako Helios Inuvio, Power BI (Big Data, AI).

o  Pokročilé dovednosti v MS Excel, schopnost pracovat s datovými analýzami a finančními reporty.

  • Osobnostní předpoklady:

o  Strategické myšlení, preciznost a orientace na detail.

o  Vůdčí schopnosti a efektivní komunikace napříč firmou i s externími partnery.

  • Jazyková vybavenost:

o  Výborná znalost českého nebo slovenského jazyka.

o  Aktivní znalost angličtiny s důrazem na business English.

Co ti můžeme nabídnout?

  • Příjemné pracovní prostředí v Holešovicích a kanceláře s výhledem na Prahu (dog & children friendly).
  • Pružnou pracovní dobu a home office.
  • Výkonnostní finanční odměnu ve výši téměř dvojnásobku měsíční základní mzdy ročně.
  • 5 týdnů dovolené a 5 dní osobního volna.
  • Stravenkový paušál.
  • Benefitní konto v hodnotě 1 800 Kč měsíčně (benefitní karta Edenred, karta MultiSport a příspěvek na produkt spoření na stáří).
  • Notebook a telefon (nebo příspěvek na pořízení telefonu) s neomezeným tarifem i k soukromým účelům.
  • Neomezený přísun kofeinu 24/7 a ovoce na pracovišti.
  • Podpora vzdělávání a profesního růstu.
  • Ideální místo na odpočinek: Xbox, relax zóny, dvě terasy vhodné na oběd, schůzky i chvilkový brainstorming.

Zaujala tě tato pozice a splňuješ alespoň 80 % naších požadavků? Skvělé, zašli nám svůj životopis a my se ti ozveme.