Ředitel/ředitelka Správy Národního parku Podyjí

Jméno/Firma
Ministerstvo životního prostředí
Pracoviště
Na Vyhlídce 1581/5, Znojmo
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Požadované jazyky
Angličtina
Profese
Finance a ekonomika
Vytvořeno
9. 10. 2024

Pracovní nabídka

NÁPLŇ ČINNOSTI:

Řízení státní příspěvkové organizace Správa Národního parku Podyjí po stránce personální, odborné, ekonomické, investiční a provozní, činí související právní a jiné úkony, v souladu se zřizovací listinou organizace. Odpovědnost za činnost organizace v souladu s hlavními úkoly stanovenými zřizovatelem.

POŽADAVKY:

  • ukončené vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu,
  • manažerské a organizační schopnosti,
  • znalost základních principů ekonomického fungování příspěvkové organizace,
  • znalost pravidel financování a hospodaření příspěvkové organizace,
  • zkušenosti a praxe v oblasti životního prostředí,
  • znalost anglického jazyka na komunikační úrovni,
  • občanská bezúhonnost,
  • předpoklady pro řídící funkci dle zákona č. 451/1991 Sb., kterým se stanoví některé další předpoklady pro výkon některých funkcí ve státních orgánech a organizacích České a Slovenské Federativní Republiky, České republiky a Slovenské republiky, ve znění pozdějších předpisů,
  • výborné komunikační dovednosti,
  • v průběhu výkonu funkce ředitele podnikatelská neangažovanost.

OBSAH PŘIHLÁŠKY:

  • strukturovaný profesní životopis s údaji o dosavadních zaměstnáních a praxi, odborných znalostech a dovednostech,
  • stručný motivační dopis,
  • vlastní koncepce rozvoje a dalšího směřování Národního parku Podyjí s rozpracováním priorit na období následujících 5 let (max. 3 stran formátu A4),
  • originál nebo úředně ověřená kopie osvědčení § 4 odst. 1 a čestné prohlášení dle § 4 odst. 3 zákona č. 451/1991 Sb.,
  • originál nebo úředně ověřená kopie výpisu z evidence Rejstříku trestů (ne starší než 3 měsíce),
  • originál nebo úředně ověřená kopie vysokoškolského diplomu.

Nabídky s uvedenými náležitostmi doručte ve lhůtě do 23. října 2024 v elektronické podobě přes formulář nebo v elektronické podobě níže uvedené kontaktní osobě nebo prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu Ministerstvo životního prostředí, Odbor personální a státní služby, Vršovická 1442/65, 100 10 Praha 10 nebo osobně na podatelnu MŽP na výše uvedené adrese nebo prostřednictvím datové schránky - ID datové schránky 9gsaax4. Obálku či předmět e-mailu označte slovy: „ŘSNP PODYJÍ“.

Přihlášením se do výběrového řízení uchazeč o zaměstnání stvrzuje, že si není vědom osobních ani profesních vazeb, které by při vykonávání činnosti v pozici, o kterou se uchází, znamenaly střet zájmu. Veškeré osobní údaje jsou zpracovávané v souladu s nařízením evropského Parlamentu a Rady (EU) 2016/679, o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (tzv. GDPR), popř. příslušná ustanovení zákona č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů.

Výběrové řízení proběhne ve dvou kolech. V prvním kole budou zhodnoceny zaslané písemné podklady a bude proveden výběr uchazečů, kteří nejlépe odpovídají výše uvedeným požadavkům. Tito budou pozváni k pohovoru. S uchazeči bude vedena komunikace především prostřednictvím jejich e-mailové adresy, neuvedou-li výslovně jiný způsob.

Ministerstvo životního prostředí podporuje rovné pracovní a služební uplatnění žen a mužů, genderový antidiskriminační přístup při obsazování rozhodovacích pozic a zaměstnávání osob se zdravotním postižením ve vazbě na specifické profesní a kvalifikační předpoklady.

Celé znění inzerátu je zveřejněno na webových stránkách Ministerstva životního prostředí v rubrice „Volná místa“ (http://www.mzp.cz/cz/volna_mista).