Credit Risk Manager

Jméno/Firma
Aval24
Pracoviště
Praha
Požadované vzdělání
Bez maturity
Požadované jazyky
Angličtina, Čeština
Profese
Bankovnictví
Vytvořeno
9. 10. 2024

Hledáme zkušeného kandidáta se znalostmi v oblasti finanční analýzy, který má silné analytické myšlení a zájem rozvíjet své schopnosti v týmu zaměřeném na hodnocení kreditních rizik. Vaším úkolem bude hrát klíčovou roli v analýze, monitorování a řízení úvěrových rizik napříč různými portfolii.

Budete spolupracovat s dalšími odděleními na vývoji a implementaci efektivních modelů řízení rizik s cílem zajistit, že společnost bude operovat v souladu se svou rizikovou strategií.

Náplň práce:

  • Definování a optimalizace strategie úvěrového rizika.
  • Analýza a aktualizace rizikových pravidel a procesních knih.
  • Hodnocení úvěruschopnosti a spolupráce s marketingem a prodejem.
  • Příprava studií rizik a stanovení klíčových ukazatelů výkonnosti.
  • Řízení týmu, rozvoj dovedností a podpora spolupráce.
  • Reporting a příprava zpráv pro vedení.
  • Vytváření a monitorování finančních modelů úvěrového rizika.

Požadavky:

  • Vysokoškolské vzdělání v oblasti financí nebo ekonomiky.
  • Minimálně 2 roky zkušeností v analýze úvěrového rizika.
  • Výborná znalost analytických nástrojů.
  • Silné analytické a strategické myšlení.
  • Schopnost pracovat samostatně i v týmu.
  • Vynikající komunikační dovednosti a schopnost prezentovat složité informace.
  • Znalost anglického jazyka na úrovni B2, ruský jazyk výhodou.

Nabízíme:

  • Atraktivní finanční ohodnocení a benefity.
  • Příležitost k profesnímu rozvoji v dynamickém a mezinárodním týmu.
  • Flexibilní pracovní model s možností 100% home office.
  • Pět týdnů dovolené pro regeneraci a odpočinek.
  • Přátelskou a neformální pracovní atmosféru.

Pokud Vás tato pozice zaujala, neváhejte nám zaslat svůj životopis. Rádi uvítáme také Váš motivační dopis, který nám pomůže lépe porozumět Vašim zkušenostem a motivaci.

Těšíme se na budoucí spolupráci!