Hlavní projektový manažer mezinárodního projektu CLARA

International Neurodegenerative Disorders Research Center, zapsaný ústav
Pracoviště
Evropská 2758/11, Praha
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Požadované jazyky
Angličtina, Čeština
Profese
Informatika a IT služby
Vytvořeno
10. 10. 2024

International Neurodegenerative Disorders Research Center (INDRC) je soukromý neziskový výzkumný ústav sdružující přední odborníky z oblasti neurodegenerace a umělé inteligence s cílem dosáhnout průlomu v léčbě a prevenci Alzheimerovy choroby a dalších neurodegenerativních onemocnění. INDRC bylo založeno v roce 2021 jako mezinárodní pracoviště s transparentním modelem řízení a novou organizací výzkumu v rámci ekosystému angažovaných partnerů, včetně univerzit, výzkumných ústavů, klinických center a spolupracujících firem. Více informací o výzkumném ústavu najdete na webových stránkách https://indrc.cz/ a na sociální síti LinkedIn.
INDRC buduje tým pro prestižní evropský grant, který představuje mezioborové centrum excelence zaměřené na použití umělé inteligence, kvantových počítačů a superpočítačů s cílem posunout hranice výzkumu lidského mozku, jeho struktury, vazeb a neurodegenerace, zejm. Alzheimerovy choroby. Díky průlomovým technologiím a vědecko-výzkumné koncepci, projekt usiluje o propojení roztříštěných oborových znalostí, rozsáhlých biologických a klinických dat, což přispěje k lepšímu porozumění vzniku a prevence daných onemocnění.

CLARA je projektem evropského významu, který bude financován z evropské výzvy Teaming for Excellence a zároveň z české části Teaming-CZ II vyhlášené Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Do projektu, zahrnujícího evropskou i českou část dotace, hledáme novou kolegyni či kolegu na pozici Hlavní projektový manažer.

Výše úvazku: 1,0 úvazek nebo dle dohody
Nástup: 1.11.2024 nebo dle dohody
Pracovněprávní vztah: Pracovní smlouva

Jaká bude vaše pracovní náplň?
- Samostatné vedení komplexní projektové agendy při řízení projektu CLARA
- Koordinace a komunikace s externími i interními subjekty (partneři, poskytovatelé dotací, součásti INDRC a partnerů, výzkumné i administrativní týmy)
- Přípravy strategií, hledání řešení a návrh a optimalizace procesů v projektové oblasti.
- Orientace v grantových výzvách, příprava nových projektových žádostí.
- Zpracování podkladů a analýz pro ředitele projektu CLARA, členy dozorčí rady projektu CLARA a vedení INDRC.

Co musí mít vhodný kandidát?
- Zkušenost s  projektovým řízením grantů obdobného typu a velkého rozsahu.
- Zkušenost s přípravou a administrací grantových projektů zejm. Horizon Europe a OP JAK.
- Schopnost rychlé orientace a osvojení si pravidel administrace výzev dotačních schémat Horizon Europe a OP JAK.
- Pokročilá znalost anglického jazyka slovem i písmem, pokročilou znalost českého jazyka slovem i písmem.
- Samostatnost, spolehlivost, pečlivost, schopnost nadhledu, časová flexibilita, schopnost týmové spolupráce a řízení týmu.

Co děláme, nabízíme a čeho můžete být součástí i Vy?
● Excelentní věda a výzkum: Spolupracujeme s mezinárodně uznávanými vědci a vědkyněmi z ČR i ze zahraničí, špičkovými vědeckými pracovníky v oboru umělé inteligence a výzkumu mozku.
● Motivační pracovní prostředí: Pracujeme na prestižních projektech s reálným dopadem na společnost a při jejich přípravě a realizaci jsme součástí mezinárodních týmů zkušených profesionálů.
● Přátelský tým: Držíme při sobě a dobré pracovní vztahy, vzájemná důvěra a otevřenost jsou pro fungování našeho týmu zásadní.
● Flexibilní práce: Lze využívat home office a flexibilní pracovní dobu.

Máte zájem připojit se k našemu týmu? Zašlete nám do 28.10.2024 motivační dopis v anglickém jazyce, obsahující konkrétní zkušenosti, včetně výčtu projektů a dále strukturovaný životopis v  anglickém jazyce.