DAŇOVÝ SPECIALISTA - BRNO/OLOMOUC/OSTRAVA

Jméno/Firma
Ferona, a.s.
Pracoviště
Vídeňská 291/89, Brno
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Profese
Finance a ekonomika
Požadované jazyky
Čeština
Vytvořeno
10. 10. 2024

Ferona, a.s., velkoobchod s hutním materiálem, pro Ústředí akciové společnosti se sídlem Havlíčkova 1043/11 Praha 1 hledá vhodné uchazeče/ky na pracovní pozici:

DAŇOVÝ SPECIALISTA

Popis pozice:

• samostatná správa kompletní daňové agendy

• zpracování daňových přiznání k dani z přidané hodnoty včetně kontrolního a souhrnného hlášení, daně z elektřiny, silniční daně, daně z nemovitých věcí; příprava přiznání k dani z příjmů právnických osob

• zpracování výkazu INTRASTAT

• výpočet odložené daně, spolupráce při výpočtu splatné daně

• komunikace s účetním oddělením, s finančním a celním úřadem, auditory a s daňovými poradci společnosti

• posuzování daňové uznatelnosti nákladů, připomínkování smluv a dokladů a příprava podkladů pro daňový a účetní audit

• odpovědnost za navrhování metodických postupů v oblasti daní, implementace nových daňových předpisů při změně legislativy

• spolupráce v oblasti transferové dokumentace a dorovnávací daně

Požadujeme:

• VŠ vzdělání ekonomického směru

• minimálně 5 let praxe v oboru

• znalost účetních a daňových principů, velmi dobrou orientaci v daňové legislativě

• dobrou znalost MS Office (Word, Excel)

• výhodou bude aktivní zkušenost s IS Microsoft Dynamics 365

• schopnost analytického a systematického myšlení

• výbornou komunikaci a schopnost týmové práce

• schopnost rychle se orientovat a učit novým věcem

• aktivní přístup k řešení úkolů

• zodpovědný přístup, pečlivost

Nabízíme:

• zázemí české stabilní společnosti s mnohaletou tradicí

• zaměstnání u ekonomicky silné společnosti

• odpovídající finanční ohodnocení

• pracovní poměr na dobu neurčitou

• možnost občasné práce v režimu Home Office

• podporu odborného rozvoje a vzdělávání

• zaměstnanecké benefity (dovolená 5 týdnů, 3 dny zdravotního volna / sick days, příspěvek na životní pojištění/penzijní připojištění, stravenky, vzdělávací kurzy a školení)

Typ pracovního poměru: plný úvazek (37,5 h/týden)

Místo pracoviště: dle bydliště uchazeče

Ferona, a.s. pobočka Brno, Vídeňská 89, 639 00 Brno

Ferona, a.s. pobočka Olomouc, ČSA 730, 783 53 Velká Bystřice

Ferona, a.s. pobočka Ostrava, Plzeňská 18, 709 00 Ostrava

Nástup: ihned

Pokud Vás nabízená pozice oslovila, zašlete nám strukturovaný životopis v českém jazyce.

Těšíme se na Vaše reakce.