Právník pro oblast distribuce pojištění

Jméno/Firma
ČESKÁ NÁRODNÍ BANKA
Pracoviště
Na příkopě 864/28, Praha
Požadované vzdělání
Vysokoškolské
Požadované jazyky
Angličtina, Čeština
Profese
Právo
Vytvořeno
18. 10. 2024

Pracovní nabídka

DATUM: V PRAZE, 18. 10. 2024
KONTAKTNÍ OSOBA: Eva Záhořová
ZN. VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ: 2024/073

Česká národní banka vyhlašuje výběrové řízení
k obsazení pracovní pozice

Máte právní vzdělání a hledáte uplatnění, které má smysl? Přidejte se k našemu týmu a podílejte se na dohledu nad distributory pojištění. Budete posuzovat dodržování povinností u pojišťovacích zprostředkovatelů, spolupracovat se zahraničními regulátory a budete mít možnost ovlivňovat tvorbu legislativy v oblasti pojišťovnictví.

Náplň práce zahrnuje zejména:
• posuzování a vyhodnocování dodržování povinností u pojišťovacích zprostředkovatelů a akreditovaných osob a zajišťování nápravy zjištěných nedostatků mimo správní řízení,
• vedení individuálních i tematických šetření a komunikace s dohlíženými subjekty,
• vedení správních řízení o udělení či prodloužení akreditace dle zákona o distribuci pojištění a zajištění,
• spolupráci se zahraničními regulátory a evropskými orgány dohledu v oblastech týkajících se distribuce pojištění a zajištění,
• podílení se na přípravě podkladů a stanovisek pro EIOPA, včetně případné účasti na jednáních (zejména formou video a telekonferencí),
• přípravu odborných stanovisek a právních analýz v uvedené oblasti, včetně připomínkování návrhů právních předpisů a odpovědí na kvalifikované dotazy,
• podílení se na tvorbě a aktualizaci zkouškových otázek pro odborné zkoušky na finančním trhu.

Nabízíme:
• zajímavou a perspektivní práci v ústředí ČNB v Praze s možností dalšího odborného růstu a vzdělávání,
zaměstnanecké benefity: cafeterie, 5 týdnů dovolené, sick days, závodní stravování, nadstandardní zdravotně preventivní program, příspěvek na penzijní anebo životní pojištění, sportovní centrum a další,
• pružnou pracovní dobu,
• příležitostně možnost práce z domova.

Kvalifikační požadavky:
• vysokoškolské vzdělání právního směru,
vhodné i pro absolventy,
• středně pokročilou znalost angličtiny (B2 dle SERR), adekvátní k účasti na mezinárodních jednáních.

Další předpoklady pro výkon profese:
• znalost fungování finančního trhu a orientace v právních předpisech upravujících oblast finančního trhu výhodou,
• analytické a syntetické myšlení,
• písemný projev na vysoké úrovni a dobré formulační schopnosti.

Pokud Vás naše nabídka oslovila, zašlete nám svůj strukturovaný životopis s motivačním dopisem nejpozději do 31. 10. 2024 prostřednictvím registračního formuláře (tlačítko „Odpovědět“).

ČNB zpracovává osobní údaje, bližší informace naleznete v Informaci o zpracování osobních údajů: https://www.cnb.cz/cs/obecne/ochrana_osobnich_udaju.html.