Vedoucí/terénní pracovník humanitární pomoci – Povodně 2024 na Jesenicku

Jméno/Firma
Diakonie ČCE – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce
Pracoviště
Jeseník
Úvazek
Plný, Zkrácený
Požadované vzdělání
Bez maturity
Profese
Administrativa
Požadované jazyky
Čeština
Vytvořeno
21. 10. 2024

Máte chuť přispět k obnově zasažených oblastí a být v centru dění humanitární pomoci? Hledáme vedoucího terénního pracovníka pro naši humanitární misi na Jesenicku, kde budete hrát klíčovou roli při poskytování podpory domácnostem zasaženým povodněmi. Přidejte se k nám a pomozte tam, kde je to právě teď nejvíc potřeba!

Co vás čeká

  • Členství v humanitárním týmu – budete spojkou mezi postiženými domácnostmi a naší centrálou v Praze.
  • Monitorování situace v terénu – sběr a správa klíčových dat od zasažených domácností a organizací.
  • Správa technického vybavení – koordinace výpůjček a vracení humanitárního zařízení (doprava, administrativa).
  • Spolupráce s místními partnery – vyjednávání a koordinace aktivit s místními samosprávami, organizacemi a odborníky.
  • Podpora postižených – plánování a realizace konkrétní pomoci pro zasažené domácnosti.
  • Koordinace dobrovolníků – vedení týmu dobrovolníků v terénu.
  • Reprezentace organizace – budete reprezentovat Diakonii v terénu i před místními aktéry.
  • Aktivní řidičské schopnosti – součástí práce je i doprava dobrovolníků a materiálu.

Jaké znalosti a dovednosti byste měli mít

  • Ochotu dočasně působit v oblasti Jesenicka a být součástí intenzivní mise.
  • Organizační a vedoucí schopnosti, díky nimž zvládnete vést tým a koordinovat aktivity.
  • Zkušenosti v sociální práci nebo příbuzných oborech a základní orientace v sociálních tématech jsou výhodou, ale nejsou podmínkou.
  • Samostatnost a rozhodnost – zvládnete řešit krizové situace a rychle reagovat na měnící se podmínky.
  • Týmového ducha – spolupráce s kolegy a dobrovolníky je základem úspěchu.
  • Řidičský průkaz skupiny B a vlastní automobil pro práci v terénu.
  • Znalost MS Office (Excel, Word, Outlook).

Výhodou bude:

  • Předchozí zkušenosti v neziskovém sektoru nebo s humanitární pomocí.

Co vám můžeme nabídnout

  • Významnou roli v malém přátelském týmu – budete klíčovým členem mise povodňové pomoci na Jesenicku.
  • Technické vybavení – notebook a mobilní telefon pro pracovní účely.
  • Školení – získáte školení v první psychické pomoci, krizové komunikaci, psychohygieně a první pomoci.
  • Prostor pro osobní rozvoj a smysluplnou práci – pomáhejte tam, kde to má opravdový dopad.
  • Platové ohodnocení: úvazek 0,8 ve výši 33.280 Kč, úvazek 1 ve výši 41.600 Kč, možná spolupráce na IČ (250/h).
  • Ubytování na humanitární základně přímo v Jeseníku, popřípadě v blízkém okolí.