Operační technik 112 - inspektor (dispečer)

Jméno/Firma
Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje
Pracoviště
Masarykova 342/380, Ústí nad Labem
Požadované vzdělání
Bez maturity
Požadované jazyky
Němčina
Profese
Administrativa
Vytvořeno
21. 10. 2024

Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje vyhlašuje výběrové řízení do služebního poměru na pozici operačního technika 112 na Krajské operační a informační středisko v Ústí nad Labem.

Popis pozice:

Jedná se samostatnou operační činnost na krajském operačním a informačním středisku s územně vymezenou působností vyššího stupně (příjem tísňových hovorů na linkách 112 a 150 v českém i cizím jazyce (AJ nebo NJ) a jejich následné zpracování a řešení (vysílání hasičských jednotek a další činnosti na operačním středisku).

  • Pracovněprávní vztah na dobu určitou (na 3 roky – v souladu se zákonem č. 361/2003 Sb. o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů, ve znění pozdějších předpisů), po vykonání služební zkoušky změna služebního poměru na dobu neurčitou, zkušební doba v délce 6 měsíců
  • plný úvazek
  • 12-ti hodinový směnný provoz (2xdenní směna, 2x noční směna, 4 dny volno)
  • místo pracoviště je Ústí nad Labem, Masarykova 342/380 - areál hasičské stanice Ústí nad Labem.

Požadujeme:

Minimální stupeň vzdělání požadujeme střední s maturitou v libovolném oboru (vyšší než maturitní vzdělání vítáme), dále je nutná znalost anglického či německého jazyka na úrovni jazykové zkoušky 1. stupně - maturita (aktivně) - nutnost doložení např. maturitní či jinou výše uvedenou jazykovou zkouškou (bez dokumentu nelze), dobrou komunikační schopnost, rychlé rozhodování, znalost práce na PC (MS Office), rychlé psaní na PC, odolnost vůči stresu, trestní bezúhonnost a také zdravotní a fyzická způsobilost (po VŘ nutno projít podrobným zdravotními vyšetřením, psychotesty a fyzickými testy). Dále je třeba mít občanství České republiky a být bez stranické příslušnosti.

Nabízíme:

  • 5. tarifní třída, rozmezí od 32 390,- Kč do 47 220,- Kč (dle započtené praxe, počítáno i z jiných pracovních oborů), podle nařízení vlády č. 419/2022 Sb., kterým se stanoví stupnice základních tarifů pro příslušníky bezpečnostních sborů.
  • rizikový příplatek 4 500,- Kč (dostanete ještě ke svému tarifu vždy, každý měsíc)
  • možnost osobního příplatku po zapracování
  • pružná pracovní doba s týdenní základní dobou služby jen 37,5 hodin (nižší než v jiných profesích)
  • 6 týdnů dovolené
  • za odpracované hodiny ve svátek navíc možnost výběru dalšího volna
  • stravenky
  • příspěvek na důchodové spoření
  • práce ve stabilní společnosti s jistotou pravidelného navyšování platu, nejpozději každým třetím rokem, dále také po určité době nárok na ozdravné pobyty
  • pro osoby s vyšším, než středoškolským vzděláním je zde i možnost profesního růstu

Komu se hlásit:

Petra Ullmannová (personalistka) tel.: 950 430 158 - administrativní či personální dotazy

kpt. Ing. Alena Jünglingová tel.: 950 431 325, mobil: 606 659 161 - dotazy k náplni služební činnosti a jiné dotazy. Ráda vše vysvětlím nebo i ukážu naše pracoviště.

Písemnou přihlášku do výběrového řízení (může být i volná forma přihlášení a uvedete, že se hlásíte na VŘ na pozici operačního technika 112 a následně vám bude formulář doručen jako příloha po vaší odpovědi na tento inzerát) a kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání (maturitní vysvědčení či diplom) a profesní životopis zaměřený zejména na předchozí průběh zaměstnání a dokument o jazykové zkoušce, pokud není uvedeno v kopii o nejvyšším dosaženém vzdělání (např. v maturitním vysvědčení maturita z jazyka) zašlete naskenované jako přílohu zde v odpovědi. Pro pozdější doplnění vašich již zaslaných podkladů můžete pak i zasílat emailem nebo doručit na adresu (poštou nebo osobně):

Krajské ředitelství HZS Ústeckého kraje

Horova 1340/10

400 01 Ústí nad Labem

Podání přihlášek do: 20. 11. 2024

Pokud budete mít zájem vidět vaše případné budoucí pracoviště, zavolejte p. Jünglingové a domluvte si schůzku návštěvy. Rádi vám vše ukážeme a podáme podrobnější informace.