HLEDÁME SOCIÁLNÍHO PRACOVNÍKA do SAS V KC MOTÝLEK - staňte se součástí našeho týmu

Jméno/Firma
Komunitní centrum Motýlek, z.ú.
Pracoviště
Vlčkova 1067/12, Praha
Požadované jazyky
Čeština
Požadované vzdělání
Vyšší odborné
Profese
Zdravotnictví, farmacie
Vytvořeno
21. 10. 2024

Pracovní nabídka

CO VÁS ČEKÁ

- přímá práce s klienty - poskytování sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi ambulantní i terénní formou - jednání se zájemci o službu, identifikace nepříznivé sociální situace, mapování potřeb zájemců, uzavírání smluv s nimi, plánování cílů spolupráce s klienty a jejich vyhodnocování, podpora klientů spočívají např. v posilování rodičovských kompetencí a nácvicích dovedností, zprostředkování návazných služeb, zajištění materiální pomoci; práce s dětmi na rozvoji jejich dovedností; služba spočívá v poskytování individuální i skupinové podpory klientům

- vedení dokumentace související s poskytováním sociální služby (individuální plány, záznamy o průběhu poskytování služby atd.)

- spolupráce s OSPOD a dalšími zainteresovanými subjekty v zájmu klientů

PRÁCE V SAS Z POHLEDU JEJÍ VEDOUCÍ

"V SAS pro rodiny s dětmi pracuji osmým rokem. Za tu dobu jsem poznala, jak mnoho v životě dětí znamená včasná podpora poskytnutá jejich rodičům, kteří se ocitli v náročné životní situaci. Díky ní dovedou pro své děti vytvořit stabilnější prostředí a příznivější podmínky pro jejich všestranný růst. Často se jedná o podporu v naplňování základních životních potřeb a ve zvládání běžných životních situací. Přináší mi radost, když dostane matka samoživitelka s více dětmi, po letech neustálého stěhování po azylových domech nebo ubytovnách, sociální byt, který s naší podporu zabydlí. Děti přestanou měnit školku, školu, každé má svojí postel a získají čas i prostor pro hry a ,normální´ život. Díky spolupráci na řešení dluhů rodiny se máma přestane bát exekutorů a zase se na děti začne smát, zajímat se o ně a věnovat jim čas místo toho, aby na ně jen křičela z vyčerpání a stresu…. . To mě na této práci těší."

CO NABÍZÍME

- práci na 1,0 pracovního úvazku

- hrubá nástupní mzda 38 000 Kč/měsíc, po zapracování možnost zvýšení mzdy s ohledem např. na pracovní nasazení a výsledky

- nástup možný ihned

- úvodní zaškolení, kontinuální metodickou podporu, empatický přístup ze strany vedení služby i organizace

- pohodovou atmosféru na pracovišti, vstřícnost k individuálním potřebám pracovníků, práci v malém, přátelském kolektivu a příjemném prostředí (bývalá MŠ s venkovním hřištěm)

- dobrou dopravní dostupnost (bezprostřední blízkost stanice metra trasy B Rajská zahrada)

- různorodou a smysluplnou práci s potřebnými dětmi a jejich rodiči

- smlouvu na dobu určitou s možností prodloužení

- 5 týdnů dovolené, sick days a další benefity - např. teambuldingové akce na naší chalupě v Lužických horách, příležitostná setkání pracovníků našich sociálních služeb při společném obědu, plně vybavená kuchyně pro zajištění vlastního stravování a občerstvení (milovníky kávy potěší kvalitní automatický kávovar, kávu dodáváme zdarma)

 CO POŽADUJEME

- VOŠ nebo VŠ vzdělání podle kvalifikačních požadavků dle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách

- trestní bezúhonnost

- dobrý zdravotní stav a psychickou odolnost

- znalost zákona o sociálních službách a systému SPOD, orientaci v problematice cílové skupiny

- počítačovou gramotnost, velmi dobrou znalost českého jazyka (gramatiky), formulační schopnosti a jazykovou obratnost za účelem kvalitního vedení administrativy - psaní záznamů o průběhu poskytování služby, žádostí ve prospěch klientů (např. u nadací)

- vhodné osobnostní předpoklady pro práci s klienty (např. porozumění jejich potřebám), psychickou odolnost, aktivní a svědomitý přístup k práci, flexibilitu a schopnost týmové spolupráce, odpovědnost, organizační schopnosti

- zkušenosti z působení v sociální službě zaměřené na práci s klienty se sociálním znevýhodněním jsou výhodou

- řidičský průkaz skupiny B (aktivní řidič) - uvítáme, ale není podmínkou (příležitostně jezdíme pro materiální pomoc do potravinové banky)

Podmínkou zařazení do výběrového řízení je zaslání strukturovaného životopisu a motivačního dopisu, a to do 20. 10. 2024. V motivačním dopisu neopomeňte uvést, co Vás na práci u nás oslovuje, proč chcete pracovat s uvedenou cílovou skupinou, jaké máte pro tuto práci konkrétní předpoklady atd., ať se dozvíme, proč byste měl/a rozšířit náš tým právě Vy.

Výběrové řízení má více fází, k osobnímu pohovoru budou pozváni vybraní uchazeči.

Nezisková organizace si vyhrazuje právo prodloužit výběrové řízení nebo nepřijmout v rámci něj žádného z uchazečů, pokud plně nevyhoví nárokům na danou pracovní pozici a očekávání vedení organizace.

Na případné otázky Vám odpoví Bc. Andrea Čermáková, Dis., vedoucí SAS, tel. 774 722 808

Informace o nás najdete na www.motylek.org