Frontened vývojář

Jméno/Firma
Ústav přístrojové techniky AV ČR, v.v.i.
Pracoviště
Královopolská 62/147, Brno
Úvazek
Plný, Zkrácený
Požadované jazyky
Angličtina, Čeština
Profese
Informatika a IT služby
Požadované vzdělání
Vyšší odborné
Vytvořeno
22. 10. 2024

hledá zkušeného medior/senior frontend vývojáře, který je schopen převzít plnou odpovědnost za vývoj frontendu. Naše současná technologie je založena na Reactu, ale aktuálně probíhá přepis do Svelte s využitím shadcn UI komponent. Pokud jste zkušený a kreativní vývojář se schopností navrhovat a transformovat designové nápady do funkčních uživatelských rozhraní, rádi vás přivítáme do našeho týmu.

Požadavky:

  • Minimálně 3 roky zkušeností s frontend vývojem
  • Pokročilá znalost JavaScriptu
  • Zkušenosti se Svelte nebo ochota se rychle naučit
  • Základy UI/UX designu
  • Schopnost převzít plnou odpovědnost za frontendovou část projektu

Výhodou:

  • Zkušenosti s CSS knihovnami (Shadcn, Tailwind apod.)
  • Zkušenosti s migrací projektů mezi různými technologiemi

Nabízíme:

  • Práci na plný nebo částečný úvazek / DPP
  • Možnost práce z domova či flexibilní pracovní dobu
  • Příležitost převzít klíčovou roli v projektu a ovlivnit jeho směřování
  • 5 týdnů dovolené, zdravotní volno
  • Jídelna, dotované obědy
  • Další zaměstnanecké benefity

Pracovní náplň:

  • Přepis stávajícího kódu z Reactu do Svelte
  • Vývoj nové interaktivní platformy Raman Base (aktuální stav viz https://ramanbase.org)
  • Vývoj online uživatelských rozhraní pro efektivní práci s daty: jejich vkládání, stahování, prezentaci, katalogizaci, porovnávání, třídění a další

K čemu je Raman Base?

Raman Base je unikátní veřejná databáze, personalizovaná knihovna, vyhledávací platforma a centrum pro zpracování Ramanových spekter. Ramanova spektroskopie je analytická metoda umožňující rychlou, spolehlivou a levnou identifikaci molekulárních struktur laserem. Od včasné detekce rakoviny a infekcí, přes vývoj léčiv, až po kontrolu kvality potravin a vody, Ramanova spektroskopie má potenciál zasáhnout do všech oblastí našeho života a je klíčem k udržitelnému rozvoji a zvýšení životní úrovně v globálním měřítku. Jejímu uplatnění brání neexistence centralizované platformy pro efektivní sdílení, zpracování a vyhledávání dat. Raman Base si klade za cíl stát se právě takovou globální platformou a umožnit tak plné využití nesmírného potenciálu Ramanovy spektroskopie.